banner43

Yıldırım’da ‘sertifikalı kurban kesim kursu’

Yıldırım Belediyesi bünyesindeki YILMEK) tarafından kurban kesim kursu açılıyor.Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte düzenlenecek kursta kurban kesmek isteyenler teorik ve uygulamalı olmak üzere 2 aşamalı eğitimden geçirilecek....

Yıldırım’da ‘sertifikalı kurban kesim kursu’

Yıldırım Belediyesi bünyesindeki YILMEK) tarafından kurban kesim kursu açılıyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte düzenlenecek kursta kurban kesmek isteyenler teorik ve uygulamalı olmak üzere 2 aşamalı eğitimden geçirilecek. Barış Manço Kültür Merkezi’nde kurban kesimiyle ilgili teorik eğitimi alacak kursiyerler, uzmanlardan kurban kesimiyle ilgili pratik bilgiler de alacak. Kursiyerler, kurban kesiminin dini yönü, hijyen ve bulaşıcı hastalıklar konusunda da bilgilendirilecek.

Ağustos ayında başlayacak ve 32 saat sürecek kurban kesim kursunda teorik eğitimin ardından pratik eğitime geçecek kursiyerlere profesyonel kasaplar tarafından canlı olarak, kurban kesim öncesi kesim işlemi, şişirme, tulum çıkarma ve açma yöntemiyle yüzme eğitimleri, deri muhafazası, çevre sağlığı ve atıkların uzaklaştırılması, et muhafaza işleme ve tüketimi ile ilgili uygulamalı eğitimler verilecek. Eğitimlerin sonunda yazılı sınavdan başarılı olan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalarını Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden alacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35