Gürsu’ya "Adrenalin Park"

Bursa’nın Gürsu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Adrenalin Park hizmete açıldı.Ericek Göleti çevresinde oluşturulan “Adrenalin Park, Bursa’da bir ilk olma özelliği taşıyor. Adrenalin Park, Gürsu Belediyesi Stratejik Planlama Birimi...

Gürsu’ya "Adrenalin Park"
Bursa’nın Gürsu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Adrenalin Park hizmete açıldı.
Ericek Göleti çevresinde oluşturulan “Adrenalin Park, Bursa’da bir ilk olma özelliği taşıyor. Adrenalin Park, Gürsu Belediyesi Stratejik Planlama Birimi tarafından oluşturulan “Kırsalda Alternatif Turizmin Cazip Hale Getirilmesi Projesi” ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan (BEBKA) alınan hibe desteğiyle oluşturuldu. 385 bin TL’lik hibe desteği alan proje toplam 485 bin liraya mal oldu.
Gürsu’nun, doğa sporları alanında Bursa’ nın merkezi olması hedefiyle oluşturulan Adrenalin Park bünyesinde tam otomatik olimpik trap poligonu, okçuluk poligonu, dağcılık-tırmanma parkuru, atv safari parkuru, çok amaçlı suni duvar, kampçılık alanı, zipline hattı, gölet sporları alanı, yamaç paraşütü başlangıç eğitim alanı ve seyir alanları yer alıyor. Gürsu’nun sahip olduğu doğal potansiyeli değerlendirmeyi hedefleyen Adrenalin Park’ta 6 farklı doğa sporu yapma imkanı sunulacak. Ericek Göleti çevresinde oluşturulan Merkezle, eğlence unsurunun da olduğu doğa turizminin geliştirilmesi, başta Arap turistler olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin bölgeye çekilmesi hedefleniyor.
Açılışta konuşan Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, gençlerin doğayla iç içe spor yapma imkanı bulacağı tesisin ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, Adrenalin Park’ın sadece Gürsu değil Bursa’ nın tamamına hitap edecek bir tesis olduğunu belirtti.
Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise, “Gürsumuz’un tarihi ve tabiî zenginlikleriyle ön plana çıktığı önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Adrenalin Park ile ilçemizin alternatif turizm alanında gelişimesini hedefliyoruz. Proje kapsamında, Gölet çevresinde oluşturulmakta olan tesislerle Gürsu’yu adrenalin sporları alanında Bursa’nın en önemli merkezi yapmayı hedefliyoruz. Tesisimizde birçok branşta doğa sporu yapma imkanı sunulmakta” dedi.
Bölgede yamaç paraşütü, tırmanma ve off-road yarışları, doğa yürüyüşleri, kampçılık, dağcılık v.b. faaliyetler yapılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35