Burdur’da Bin 828 Asker Yemin Etti

Burdur 58. Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası’nda 1996/1 tertip ve 362. Dönem olarak vatani görevini yapmak üzere gelen bin 828 asker yemin etti.Yemin Törenine Burdur Valisi Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı Albay Metin Karagöz, Belediye...

Burdur’da Bin 828 Asker Yemin Etti
Burdur 58. Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası’nda 1996/1 tertip ve 362. Dönem olarak vatani görevini yapmak üzere gelen bin 828 asker yemin etti.
Yemin Törenine Burdur Valisi Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı Albay Metin Karagöz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve çok sayıda asker ailesi katıldı. Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası 58. Piyade Eğitim Alay Sancağı törende bulunan yerini aldı ve 1996/1 tertip ve 362. Dönem acemi askerler yemin etmesiyle devam etti. Ant içen erler adına 1996/1 Tertip Piyade Er Hüseyin Garip ve 362. Dönem Piyade Er Emre Akbaba, Yaş Kütüğü’ne onurluk çaktı. Kışlaya ilk katılan Piyade Er Mevlüt Arslan’a Vali Kürklü tarafından hediye ve katılış belgesi verildi. Eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan askerlere Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz tarafından takdir belgesi verildi. Akabinde vatani görevlerini Burdur’da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar tarafından Ant İçme Töreni’ne Katılım Belgesi ve hediye verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35