banner43

BTSO Başkanı Türker Ateş:

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Türker Ateş, darbe girişiminden sonrasının da ülke açısında zor bir süreç olduğunu belirterek, “Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi” dedi.15 Temmuz darbe girişiminin yldönümü dolayısıyla...

BTSO Başkanı Türker Ateş:

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Türker Ateş, darbe girişiminden sonrasının da ülke açısında zor bir süreç olduğunu belirterek, “Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin yldönümü dolayısıyla Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı olan sivil toplum kuruluşlarının Bolu il temsilcilerinin katılımıyla Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda basın açıklaması yapıldı.

Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Türker Ateş, darbe girişimi sonrası toplumun büyük bir travma yaşadığını ifade ederek, “FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah’a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık. Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin dünyanın en zor stres testinden geçtiğini belirten Ateş şunları kaydetti:

“Emin olun bizim son bir yılda yaşadıklarımızı başka bir ülke yaşasaydı bir daha ayağa kalkamazdı. Ama biz dimdik ayaktayız. Böyle bir coğrafyada, en zor koşullar altında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık. Ama rehavete kapılmayacağız. Yapacak daha çok işimiz, büyük hedeflerimiz var. 15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık. Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor. Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı. Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız. Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı, demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek ileriye taşımalıyız. Bütün bunlar için ortak akılla ve istişare içinde, yeni bir reform süreci başlatmalıyız.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35