Usta satranççı Dragan ders verdi

BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'ndeki Satranç Kulübü tarafından açılan Hafta Sonu Satranç Okulu'na gelen Sırbistanlı satranççı Dragan Solak, 24 öğrenciye ders vererek aynı anda maç yaptı. Burhaniye Satranç Kulübü'nün Uygulamalı...

Usta satranççı Dragan ders verdi
BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'ndeki Satranç Kulübü tarafından açılan Hafta Sonu Satranç Okulu'na gelen Sırbistanlı satranççı Dragan Solak, 24 öğrenciye ders vererek aynı anda maç yaptı.
Burhaniye Satranç Kulübü'nün Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Salonları'nda açılan Hafta Sonu Satranç Okulu yoğun ilgi gördü. İki günlük kampa giren çoğunluğu öğrenci 24 kişi, ilk gün satrancın ustası Dragan Solak ile aynı anda maç yapma şansı elde etti. Dragan Solak ile maç yapmanın kendilerine büyük heyecan verdiğini anlatan Sinem Koruoğlu, "Satrancı çok seviyorum, 4 senedir oynuyorum. Bu kampın da inşallah yararı olur. Burada çok büyük bir usta ile oynadım. Kaybettim ama, bayağı deneyim kazandığımı düşünüyorum" dedi.
BURHANİYE'DE SATRANÇ DRAGAN İLE DEĞİŞTİ
Dragan Solak'a teşekkür eden Satranç Kulübü Başkanı Dr. Birgi Tuna da, hafta sonları satrançseverler için daha fazla etkinlik planladıklarını söyleyerek, "Yakın bir tarihte okullar arası müsabakalar başlayacak. O yüzden okullu sporcuların daha yoğun ilgi gösterdiklerini görüyoruz. Önümüzdeki turnuvalara göre, ilginin değişik kesimlerde artacağını umuyoruz. Teknik direktörümüz Dragan Solak, gerçekten büyük bir usta olarak sadece deneyimlerini ve bilgisini değil dostluğunu da paylaşıyor. Biz kendisine minnettarız. Burhaniye'ye yerleştiği zamandan beri ilçede satranç oldukça gelişti" dedi. İlçeden büyük şampiyonların çıkacağını söyleyen Dragan Solak da, "Burhaniye'de turnuvalar, kamplar var. Dr. Birgi Tuna, satranç faaliyetlerini düzenlemeye başladı. Burhaniye'de iyi çocuklar var. Türkiye'deki turnuvalarda güzel savaşıyorlar. Böyle devam ederse şampiyonlar yakında gelmeye başlar" dedi.

FOTOĞRAFLI

 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35