Talas'ta sokak futbol turnuvası

TALAS Belediyesi ve Red Bull işbirliğiyle Barcelona'nın yıldız oyuncusu Neymar'ın kendi adıyla düzenlenen sokak futbol turnuvasının Kayseri elemeleri gerçekleşti. Belediye meydanında düzenlenen turnuvada 16-25 yaş arasındaki 5'er kişiden...

Talas'ta sokak futbol turnuvası
TALAS Belediyesi ve Red Bull işbirliğiyle Barcelona'nın yıldız oyuncusu Neymar'ın kendi adıyla düzenlenen sokak futbol turnuvasının Kayseri elemeleri gerçekleşti.
Belediye meydanında düzenlenen turnuvada 16-25 yaş arasındaki 5'er kişiden oluşan 64 takım katıldı. Her yaştan vatandaşın izlediği turnuvanın açılış iki maçını Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney başlattı. Kayserili gençlerin çoğunlukta olduğu turnuvada kızlar ve şehirde eğitim gören Afrikalı misafir öğrenciler de yarıştı.
Turnuva ile ilgili bilgi veren Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 64 takımın eleme usulüyle yarıştığı turnuvayla ilgili bilgiler vererek, "Maçlar tek takım kalana kadar elemelerle devam edecek" dedi.
Her karşılaşmanın 10 dakika sürdüğünü belirten Başkan Palancıoğlu, "Şampiyon takım Türkiye elemelerine katılacak ve oradan çıkan takım da Brezilya'daki dünya kupasında ülkemizi temsil edecek. Spor, ülkemizin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu dönemde insanlarımızı bir araya getiriyor. Şuanda da gençlerimizde yoğun bir ilgi var. Biz de belediye olarak bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlere destek veriyoruz. Gençlerimizi ve çocuklarımızı internet kafelerden, kahvehane köşelerinden kurtarıp, enerjilerini sporla atmaları için çalışmalarımız devam edecek. İnşallah okulların kapanmasıyla da Talas'taki bütün futbol sahalarında gençlerimizi bir araya getirecek turnuvalarımız olacak. Bu organizasyon onun bir başlangıcı oldu" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35