Doğum gününü ilk kez yoğum bakımda kutladı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, () - OSMANİYE'de ağır mide kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan 68 yaşındaki Teslime Kılıçkıran, yoğun bakım servisindeki hasta yatağında doğum günü kutladı. Hayatında ilk defa doğum günü kutladığını...

Doğum gününü ilk kez yoğum bakımda kutladı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, () - OSMANİYE'de ağır mide kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan 68 yaşındaki Teslime Kılıçkıran, yoğun bakım servisindeki hasta yatağında doğum günü kutladı. Hayatında ilk defa doğum günü kutladığını belirten Kılıç, "Hasta yatağımda pastayı görünce çok heyecanlandım" dedi.
Mimar Sinan Mahallesi'nde oturan ve daha önce de üç defa mide kanaması geçirdiği belirtilen Teslime Kılıçkıran, Pazartesi günü öğle saatlerinde rahatsızlanınca çağrılan ambulansla Özel Yeni Hayat Hastanesine götürüldü. Burada Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kenan Yüce tarafından muayene edilen ve ağır mide kanaması geçirdiği saptanan Kılıçkıran, hemen ilaç tedavisine alındı. Koroner Yoğun Bakım Servisi'nde tedavisi devam eden kadının 14 Nisan doğum günü olduğunu ve bugüne kadar da hiç doğum günü kutlamadığını öğrenen hastane yönetimi Kılıçkıran'a sürpriz yapmak istedi. Teslime Kılıçkıran, hasta yatağında yatarken hemşire doğum günü pastasıyla odaya girdi. Çocukları, doktor ve hemşirelerle birlikte pastandaki mumları üfleyerek doğum gününü kutlayan Teslime Kılıçkıran, duygusal anlar yaşadı.
"GÜNAH DİYE KUTLAMIYORDUM"
12 senede üç defa mide kanaması geçirdiğini ifade eden Teslime Kılıçkıran, "Allah herkesten razı olsun, devletimize milletimize zarar vermesin. Daha önce hiç doğum günü kutlamadım. Bugün de böyle bir şeyi görünce çok şaşırdım ve çok mutlu oldum" diye konuştu.
Doktor Kenan Yüce ise Teslime Kılıçkıran'ın sağlık durumunun her geçen gün daha da iyiye gittiğini belirterek, "Hastamızın bugün yaş günü olduğunu öğrendik. Hiç yaş günü kutlamadığını da öğrendik. Hastane yönetimimizde bir jest yaptılar, bugün bir yaş günü kutlayalım istedik. Hayatının ilk yaş gününü hastanemizde kutlamıştık olduk" dedi.
Teslime Kılıçkıran, daha sonra kesilen yaş günü pastasını, çocukları ve doktoruyla beraber yedi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35