Ahmet Özhan 'Manaya Yolculuk’a konuk oldu

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen, her bölümüyle büyük ilgi gören Manaya Yolculuk devam ediyor. Necip Karakaya’nın sunumunu yaptığı Manaya Yolculuk’a bu ay sanatçı Ahmet Özhan...

Ahmet Özhan 'Manaya Yolculuk’a konuk oldu
KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen, her bölümüyle büyük ilgi gören Manaya Yolculuk devam ediyor. Necip Karakaya’nın sunumunu yaptığı Manaya Yolculuk’a bu ay sanatçı Ahmet Özhan katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kültür Sanat Merkezi’nde 'Manaya Yolculuk' programı  ilgi gördü. Program, önceki aylarda olduğu gibi Kuran-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. Necip Karakaya’nın sunduğu Manaya Yolculuk TRT Avaz tarafından canlı yayınlandı. Bu ay 'Peygamberimiz' konusunun işlendiği programa Ahmet Özhan sohbet ve ilahileri ile katıldı. Necip Karakaya, Hz. Muhammed'in dünyaya muhteşem sevgi ve muhabbet kapısı açtığını anlatırken, "Birbirinizi sevmezseniz iman etmiş olmazsınız" hadisini hatırlattı. 
Ahmet Özhan ise, bu yıl Kutlu Doğum Haftası'nın ‘Tevhit’ vurgusuyla kutlanacağını belirterek, "Ülkemiz ve İslam aleminin her zaman; ama özellikle şu dönemde en çok ihtiyacı olan tevhit, yani birliktir. Çokluklar zenginliğimizdir. Ancak ayaklara basılınca ve nefis ortaya çıkınca kavgalar başlıyor. Bunları ancak, tevhit ile önleriz. İman ederek sevgi ile yaşamalıyız" dedi.
Programda iki sanatçı tarafından Hz. Muhammed için bestelenen şarkılar icra edildi. Programı izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, program sonunda her iki sanatçıya teşekkür ederek çiçek verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35