Çöken istinat duvarı esnafa 30 bin TL zarar verdi

Bitlis merkezde oto yıkma ve yağlama işi yapan Gülican Candan’a ait iş yeri, istinat duvarının çökmesi sonucu yıkıldı.Son günlerde yağan yağmurdan dolayı Bitlis Deresi üzerinde bulunan iş yeri, istinat duvarının altının boşalması...

Çöken istinat duvarı esnafa 30 bin TL zarar verdi

Bitlis merkezde oto yıkma ve yağlama işi yapan Gülican Candan’a ait iş yeri, istinat duvarının çökmesi sonucu yıkıldı.

Son günlerde yağan yağmurdan dolayı Bitlis Deresi üzerinde bulunan iş yeri, istinat duvarının altının boşalması sonucu yıkıldı. Yıkılan duvardan dolayı iş yeri yıkılan Candan, yaklaşık olarak 30 bin TL zarara uğradığını belirtti. Dükkan ve içinde bulunan araç gereçlerin duvarın çökmesi sonucu kullanılmaz hale geldiğini ifade eden Candan, bir daha bu gibi çökmelerin yaşanmaması için duvarın güçlendirilmesi gerektiği söyledi. İş yeri sahibi Gülican Candan, devletten ve yetkililerden zararının giderilmesi konusunda talepte bulundu. Candan, “Yoğun geçen kıştan dolayı karların erimesi ve yağmurun da yağması sonucunda dere taşınca istinat duvarının altı boşaldı. Duvarın altı boşalınca üzerinde bulunan iş yerim adeta dereye yuvarlandı. Ortalama 30 bin TL zararımız var. Bu nedenle devlet büyüklerimizden bizlere yardım etmelerini talep ediyoruz” dedi.

Candan, yıllardır aynı yerde olduklarını, daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadıklarını ifade ederek, “Bu tür olayların yaşanmaması için dere yataklarında bulunan istinat duvarlarının altyapısının sağlam yapılması gerekmektedir. Bu olayda çok şükür can kaybımız olmadı, ama mal kaybımız oldu. Zaten ekmek parasını zar zor çıkarıyoruz. Sonuç olarak ekmek teknemiz ve içindeki bütün malzemelerimiz dereye yuvarlandı” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35