Bingöl’de Halk Koşusu Düzenlendi

Bingöl’de ilk kez düzenlenen halk koşusu, renkli görüntülere sahne oldu. 3 kilometrelik koşuya, 300 kişi katıldı.Bingöl Belediyesi, hareketli yaşama dikkat çekmek amacıyla kentte ilk kez halk koşusu düzenledi. Erkekler ve kızlar kategorisinde...

Bingöl’de Halk Koşusu Düzenlendi
Bingöl’de ilk kez düzenlenen halk koşusu, renkli görüntülere sahne oldu. 3 kilometrelik koşuya, 300 kişi katıldı.
Bingöl Belediyesi, hareketli yaşama dikkat çekmek amacıyla kentte ilk kez halk koşusu düzenledi. Erkekler ve kızlar kategorisinde 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen koşunun startını, Vali Yavuz Selim Köşger verdi. Başlama noktası olan Genç Caddesi Dörtyol mevkiinde koşuya başlayan yarışmacılar, Karşıya Mahallesi’nde bulunan Şehir Stadyumu’na kadar kıyasıya yarıştı.
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Etkinlikle, erkekler kategorisinde Bingöl Belediyesi Yaşam Spor Kulübü sporcusu Faruk Çoban, kızlar kategorisinde ise Gençlik Spor Kulübü sporcularından Betül Bahadır birincilik elde etti. Yarışmada derece yapan sporculara ödülleri, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Başkan Yardımcısı Ragıp Atala, Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan ve ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu tarafından verildi.
Programda konuşan Başkan Barakazi, etkinliğin geleneksel hale getirileceğini belirterek, şunları söyledi:
“Belediyemiz önceliğinde birinci halk koşusu yarışması düzenledik, İnşallah bunu geleneksel hale getireceğiz. Doğrusu bu kadar katılım sağlanacağını beklemiyordum. Aslında Bugünkü sınav ile yarın ki KPSS sınavı olmamış olsaydı, katılım daha fazla olabilirdi. İnşallah bundan sonra bu etkinliğimizi geleneksel hale getireceğiz ve bu tür aksiliklerin yaşanmamasına dikkat edeceğiz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35