banner43

Bingöl’de, canlı hayvan pazarının yüzde 98’i tamamlandı

Bingöl’de belediye tarafından 6 bin 400 metrekarelik alan üzerine inşa edilen canlı hayvan pazarı yüzde 98 oranında tamamlandı.Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yeni çevre yolunda yapımı devam eden canlı hayvan pazarında incelemelerde...

Bingöl’de, canlı hayvan pazarının yüzde 98’i tamamlandı

Bingöl’de belediye tarafından 6 bin 400 metrekarelik alan üzerine inşa edilen canlı hayvan pazarı yüzde 98 oranında tamamlandı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yeni çevre yolunda yapımı devam eden canlı hayvan pazarında incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Barakazi, yaptığı açıklamada, çalışmaların yüzde 98 oranında tamamlandığını aktardı.

Pazar yerinin Doğu Anadolu Projesi (DAP) desteğiyle yapımına başladığını anımsatan Başkan Barakazi," Canlı hayvan pazarında sona doğru yaklaştık. 6 bin 400 metrekarelik alanda nizamiye, idari bina, hayvan pazar alanı, araç yıkama yeri, gübre çukuru, kapalı ahır, kaba yem deposu, bakıcı evi, karantina ahırı yer almaktadır. Hayvancılığa dayalı bir ekonomiye sahip olan ilimizde kısa sürede hayata geçirilecek canlı hayvan pazarı sektöre yeni bir nefes aldıracak” dedi.

Pazarın hayvancılık sektöründe ciddi bir ihtiyacı karşılayacağını da belirten Barakazi," Şuanda burasını canlı hayvan pazarı olarak niteliyoruz ama ileride burası canlı hayvan borsasına dönüşecek. Kısa zamanda kentin hizmetine sunacağımızın pazarla hayvan ticaretiyle uğraşan vatandaşlarımıza hem daha hijyenik, hem de daha güvenilir bir ortam sunmuş olacağız. Canlı hayvan pazarı, hayvan ticaretinde bütün imkanlara sahip olacak" diye ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35