Bingöl’de "Artık Dezavantajlı Değiliz" Projesi

Bingöl’de "Artık Dezavantajlı Değiliz" projesi kapsamında 80 kadına eğitim verildiği bildirildi.Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Çapak, Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi...

Bingöl’de "Artık Dezavantajlı Değiliz" Projesi

Bingöl’de "Artık Dezavantajlı Değiliz" projesi kapsamında 80 kadına eğitim verildiği bildirildi.

Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Çapak, Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında düzenlenen "Artık Dezavantajlı Değiliz" projesinin başarıyla tamamlandığını söyledi.

Proje kapsamında 80 kadın kursiyere ön muhasebe, büro yönetimi ve sekreterlik eğitimleri verildiğini aktaran Çapak, “En az okuma yazma bilen, 16-40 yaş arası 80 dezavantajlı kadına eğitim verildi. Bu projeyle Bingöl’deki dezavantajlı durumdaki kadınların vasıflı hale gelmeleri için gerekli eğitimleri vermek ve işe girmelerini kolaylaştırmayı amaçladık. Projemiz faaliyetlerini tamamlamış ve nihai rapor aşamasındadır" dedi.

Dezavantajlı kişilerin istihdam edilmesini hedeflediklerini kaydeden Çapak, “Bu tür projeler dezavantajlı kesimlere fayda sağladığı gibi kamuoyunda da farkındalık oluşturuyor. Kadınlar başta olmak üzere tüm dezavantajlı kesimlere yönelik buna benzer çalışmalara ağırlık verilmelidir”ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35