Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne de bir adet ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek

CUMHURBAŞKANLIĞI SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANI İSMAİL DEMİR, "ÜLKEMİZİN ÇEVRE DENİZLERİNDEKİ MENFAATLERİNİN KORUNMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNAYAN DZKK UZUN UFUK DENİZ GÖZETLEME SİSTEMİ’NE DE BİR ADET ARES SERİSİ RADAR ED SİSTEMİ ENTEGRE EDİLECEK. BÖYLECE DENİZ KUVVETLERİMİZİN RADAR VE ELEKTRONİK HARPTEKİ İMKAN VE KABİLİYETLERİ ARTACAK" DEDİ.

Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne de bir adet ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Ülkemizin çevre denizlerindeki menfaatlerinin korunmasında önemli rol oynayan Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne de bir adet ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek. Böylece Deniz Kuvvetlerimizin radar ve elektronik harpteki imkan ve kabiliyetleri artacak" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tehdit radar sinyallerinin yüksek doğrulukla tespit edilmesi ve bunların kimliklendirilmesi sürecinde TSK’ya önemli katkılar sağlayan ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemlerinin üretimi sürüyor. Ülkemizin çevre denizlerindeki menfaatlerinin korunmasında önemli rol oynayan Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne de bir adet ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemi entegre edilecek. Böylece Deniz Kuvvetlerimizin radar ve elektronik harpteki imkan ve kabiliyetleri artacak" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35