Uşak’ta teknolojik geçidin ilk bölümü yerleştirildi

Uşak Belediyesi tarafından hayata geçirilecek modern ve teknolojik üst geçidin üst bölümünün ilk kısmı yerleştirildi.Uşak’ın yürüyen merdivenli, asansörlü, helezonlu ilk üst geçidi olma özelliğini taşıyacak ve kullanım kolaylığıyla...

Uşak’ta teknolojik geçidin ilk bölümü yerleştirildi

Uşak Belediyesi tarafından hayata geçirilecek modern ve teknolojik üst geçidin üst bölümünün ilk kısmı yerleştirildi.

Uşak’ın yürüyen merdivenli, asansörlü, helezonlu ilk üst geçidi olma özelliğini taşıyacak ve kullanım kolaylığıyla vatandaşların hizmetine açılacak üst geçitlerden ilkinin 12 metrelik genişliğe sahip ilk kısmı daha önce monte edilen ayakların üzerine yerleştirildi.

Güvenli ve hızlı ulaşıma önem verdiklerini kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Günlük yaklaşık 80 ile 100 bin arasında araç geçişinin gerçekleştiği Ankara-İzmir karayolu üzerindeyiz. Özellikle kısa zamanda tamamladığımız iki battı çıktı ile araç trafiğimiz sürekli ve süratli bir hale geldi. Artık araçlarımız durmuyor, trafik derdimiz yok. Bizler de Ankara-İzmir karayolunun ortasından geçtiği iki yakamızı, modern üst geçitlerimizle birbirine bağlıyoruz." dedi.

En temel ihtiyaçlarda bile yüksek kaliteyi ve yenilikçiliği esas aldıklarını belirten Başkan Cahan, bölgede uygulanacak üst geçitlerin helezonlu yapısıyla şehre değer katacağını kaydetti. Kullanılmaya başlandığında ve iç ışıklandırmaları da yapıldığında bambaşka bir görüntünün ortaya çıkacağı değerlendirmesinde bulundu.

İl Özel İdaresi ile Karayolları 25. Şube Şefliği’nin bulunduğu noktaya bir üst geçidin daha yapılacağını paylaşan Cahan, "Türkiye’de üst geçitte ilk kez böyle bir tasarım kullanılıyor. Ayrıca özellikle yaşlı, engelli ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın kolayca kullanabileceği bir yapı olacak. Dört mevsim yürüyen merdivenli ve asansörlü İnşallah yılbaşına kadar iki üst geçidimizi halkımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz. Bundan sonraki süreçte de kritik bölgelerimize geçit inşalarına devam edeceğiz." açıklamalarında bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35