Android telefonlar için pil ömrünü uzatma önerileri

Belki de günümüz insanını en rahatsız eden konuların başında tam ihtiyacın varken telefonun bataryasının bitmesi geliyor. Bir anda kendini sanki dünya ile bağlantısı kopmuş, yalnız hissediyorsun.

Android telefonlar için pil ömrünü uzatma önerileri

Belki de günümüz insanını en rahatsız eden konuların başında tam ihtiyacın varken telefonun bataryasının bitmesi geliyor. Bir anda kendini sanki dünya ile bağlantısı kopmuş, yalnız hissediyorsun. Telefonda bir kaç basit ayarlama yaparak bataryayı daha idareli kullanmak mümkün. İşte; Android telefonlar için pil ömrünü uzatma önerileri...

  1. Ekran parlaklığını azaltın. Ayarlar > Ekran > Parlaklık Düzeyi’nde ekran parlaklığını iyi görebileceğiniz bir seviyeye indirin.
  2. Bildirimleri kapatın. Ayarlar > Bildirimler’de sürekli bildirim almak istemediğiniz uygulamaları tek tek seçerek engelleyebilirsiniz.
  3. Konum servisini kapatın. Ayarlar > Konum’a gidin ve konum verisine erişmesini istemediğiniz uygulamaları bulun.
  4. E-postanızı daha seyrek kontrol edin. Kullandığınız e-posta uygulamanızı yeni e-postaları daha seyrek kontrol edecek şekilde ayarlayın.
  5.  Bluetooth’u kapatın. Herhangi bir Bluetooth aksesuar kullanmıyorsanız, Ayarlar > Bluetooth’dan Bluetooth’u kapatın.
  6. Wi-Fi’yi devre dışı bırakın. Wi-Fi kullanmıyorsanız, pil ömrünü korumak için kapatmak en iyisidir. Ayarlar > Wi-Fi’den veya ana ekranınızda yukarıdaki çubuğu aşağı doğru kaydırarak açılan pencerede Wi-Fi’ye dokunarak kapatın.
  7.  Belirli durumlarda uçak modunu açın. Servissiz bir bölgede olduğunuzu biliyorsanız, hücresel erişimi kapatmak ve pil gücünden tasarruf etmek için Uçak Modu’nu açmanız yeterlidir. Çünkü sürekli bağlantı arayacaktır. Ayarların altından Uçak Modu’nu açın.
  8. Hotspot’u kapatın. Birşeyler paylaşmanız gerekmediğinde, dosya aktarımları için uyarıda kalırken pil ömrünü de arka planda tüketebilir. Ana ekranda yukarıdaki çubuğu aşağı kaydırarak açılan pencerede hotspot’u kapatın.
  9. Düşük Güç Modu’nu açın. Pil ömründen tasarruf etmeniz gerektiğinde Ayarlar > Pil’den Düşük Güç Modu’nu manuel olarak açabilirsiniz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35