Kültür turları kapsamında ilk kafile yola çıktı

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde kültür turları kapsamında İstanbul’a giden kadınları Belediye Başkanı Fatih Bakıcı uğurladı.Bozüyük Belediyesince kültür turları kapsamında düzenlenen İstanbul gezilerinde toplamda 2 bin 250 Bozüyüklü...

Kültür turları kapsamında ilk kafile yola çıktı

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde kültür turları kapsamında İstanbul’a giden kadınları Belediye Başkanı Fatih Bakıcı uğurladı.

Bozüyük Belediyesince kültür turları kapsamında düzenlenen İstanbul gezilerinde toplamda 2 bin 250 Bozüyüklü kadın İstanbul’un tarihi güzelliği ile buluşacak. İlk kafilenin yola çıktığı ekip Başkan Bakıcı tarafından yolcu edildi. Bozüyük Belediyesi olarak kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığa dikkat ettiklerini belirten Başkan Bakıcı; "Düzenlemiş olduğumuz kültür turlarımızda önceliğimiz daha önce turlarımıza katılamayan hanımlara öncelik vermek olmuştur. Hayatın içinde, çalışma hayatının yanı sıra aileleri ve ev işleri ile yoğun olarak ilgilenen hanımlarımızın nefes almaları ve İstanbul’un tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri için elimizden geleni yapmak için çalışıyoruz. Sizlere çıktığınız yolculuk öncesinde güzel bir gün geçirmenizi diliyorum" dedi.

Uzman rehberler eşliğinde düzenlenecek İstanbul gezilerinde Bozüyüklü kadınlara belediyeden görevli personel de eşlik ederken, gezi kapsamında tarihi yerler, camiler ve İstanbul’un birbirinden farklı noktaları ziyaret edilecek. 90 kişilik gruplar halinde İstanbul’a hareket eden Bozüyüklü kadınlar, özellikle böylesine anlamlı ve güzel bir turu düzenlediği için Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve emeği geçenlere teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35