Bilecik’te "Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim" Projesi

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim" projesinin protokolü imzalandı.Proje hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü...

Bilecik’te "Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim" Projesi
Bilecik Belediyesi ve Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim" projesinin protokolü imzalandı.
Proje hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü ve Proje Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, "Söz konusu proje kapsamında Bilecik Belediyesi’ndeki çeşitli birimlerde bulunan arkadaşlarımıza 22-23 Şubat tarihlerinde, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Yetişkin Eğitimleri kapsamında eğitimler verdik. 25-26 Şubat tarihlerinde ise Milli Eğitim Müdürlüğünde 18 öğretmen ve belediyemizden 7 personel olmak üzere 25 eğitimci adayına Zeka Oyunları Eğitimci Eğitimi verildi. Projenin devam eden aşamasında ise ilgili eğitim-öğretim yılı sonrasında mahalle konaklarında yapılan Akıl Oyunları Turnuvalarında derece alan ve başarı gösteren öğrencilerimiz, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü görev alanında bulunan kamplara gönderilecektir" dedi.
"Gençler ve tanımlı hedef gruplar için bağımlılığı önlemek için farkındalık düzeylerini artıracak hedef odaklı tematik ve yenilikçi önleme faaliyetlerinin yapılarak kamp süresince öğrencilerin el sanatları, müzik, drama, halk oyunları ile birlikte özellikle akıl oyunları aracılığıyla düşünce becerilerinin iyileştirilmesi, mantık yürütme duygularının harekete geçirilmesi gibi zihinsel becerilerini güçlendirmesi sağlanacak" diyen Çalışkan, "Diğer yandan proje için 1-7 Mart Yeşilay Haftasında sergilenmek üzere şehrin çeşitli yerlerinde bilboardlar yer alacak, radyo, İnternet siteleri, şehir ekranı alanlarda görsel materyalleri kullanarak, projenin tanıtılmasını sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35