Bilecik Belediyesi’nden güzel bir çalışma daha

Son zamanlarda birbirinden güzel çalışmalara imza atan Bilecik Belediyesi, piknik ve mesire alanlarında güneş enerjisi ile çalışan ve vatandaşların telefon ile bilgisayarlarını kolaylıklar şarj edebilmelerini sağlayan cihazın ilkini, Bilecik...

Bilecik Belediyesi’nden güzel bir çalışma daha

Son zamanlarda birbirinden güzel çalışmalara imza atan Bilecik Belediyesi, piknik ve mesire alanlarında güneş enerjisi ile çalışan ve vatandaşların telefon ile bilgisayarlarını kolaylıklar şarj edebilmelerini sağlayan cihazın ilkini, Bilecik Pelitözü Gölpark’taki yerine yerleştirdi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, vatandaşların yoğun uğrak noktası olan Pelitözü Gölpark’ta uygulamaya konulan cihazı inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Bilecik Belediyesi olarak birçok ilki ve güzel çalışmayı ortaya koyduklarına değinen Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı; ’’Belediyemiz tarafından Bilecik’te bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Artık çağımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen telefon ve internet iletişimi şehrimizde de hemşerilerimizin piknik ve mesire alanlarında güneş enerjisi solar enerji sistemlerinden faydalanarak telefon ve bilgisayarlarını kolaylıkla şarj edebilmeleri için bir pilot uygulama ile ilkini Pelitözü Gölparkımızda başlattık. Güneşten aldığı enerji ile aynı anda 10 telefon şarj edebiliyor ve gündüz deposunda biriktirdiği enerji ile 24 saat hizmet verebilen bir sistemi hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. İnşallah bu uygulama verimli olursa tüm tesislerimizde ve piknik mesire alanlarımızda odak noktalar oluşturarak hemşerilerimizin telefon ve bilgisayarlarının şarjını sağlayacak solar güneş enerji noktaları oluşturmayı hedefliyoruz. Bu güzel sistemin kurulmasında katkı sağlayan firma yetkililerine teşekkür ediyor hemşerilerimize de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35