Başkan Yağcı, Su Eğlence Dünyası’nda çocuklarla bir araya geldi

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yaz Spor Okulları kapsamında Su Eğlence Dünyasında yüzme kursu alan öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi.Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen ve şu ana kadar 6 bine...

Başkan Yağcı, Su Eğlence Dünyası’nda çocuklarla bir araya geldi

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yaz Spor Okulları kapsamında Su Eğlence Dünyasında yüzme kursu alan öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi.

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen ve şu ana kadar 6 bine yakın öğrencinin yüzme eğitim aldığı kurslar tüm hızıyla sürüyor. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yaz Spor Okulları kapsamında Su Eğlence Dünyasında yüzme kursu alan öğrencileri ziyaret etti.

Ziyaretinde çocuklara hitaben konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından 11 yıldır büyük bir başarı ile gerçekleştirilen Yaz Spor Okullarında her dönem binlerce çocuğun çeşitli spor dallarında eğitim aldığını belirtti. Yağcı,” Uzman öğreticiler eşliğinde gerçekleştirilen kurslarda, yüzme, basketbol ve futbol alanında eğitimler veriliyor. Şu ana kadar 6 bine yakın öğrencinin eğitildiği kurslarda 5 ile 15 yaş aralığındaki çocuklar, belirtilen alanlardaki kurslara kayıt yaptırarak, verimli bir yaz dönemi geçiriyor. Bizler mekanları yapıyoruz ancak sizler burada güzel faaliyetlerde bulunarak, mekanlara ayrı bir anlam kazandırıyorsunuz. Bu tür güzel çalışmaları sizlerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanız için yapıyoruz ve sizler için daha güzel çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Sizlere daha önce Lunapark sözü vermiştik ve onu da Pelitözü Gölpark’ta yaptık ve geliştirmeye devam edeceğiz. Diğer yandan geçtiğimiz yıllarda şehir insanımıza kazandırdığımız Buz Pistinden yeterli verimi alamadık. Ancak yapılan yeni düzenlemeler ile siz çocuklarımız ve vatandaşlarımız için orijinal buz pisti şeklinde yeniden hizmetinize sunacağız. Sizlerden sadece daha çok çalışmanızı ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanızı istiyoruz” dedi.

“Amacımız çocuklarımızın güzel ve verimli bir yaz geçirmesini sağlamaktır”

Bilecik Belediyesi Su Eğlence Dünyası’nda son derece güzel ve nezih bir ortamda çocuklara yüzme eğitimleri verildiğini belirten Bilecik Belediyesi Yaz Spor Okulları Koordinatörü Yeşer Karabulut, “Yaz Spor Okulları faaliyetlerimiz, büyük bir başarı ile devam ediyor. Her yıl geliştirerek ve yenileyerek, gerçekleştirdiğimiz Yaz Spor Okullarında bu yaz da çocuklarımızla bir aradayız. 2011 yılında başladığımız yüzme kurslarımız belediyemiz tarafından şehre kazandırılan Su Eğlence Dünyası’nda gerçekleştiriliyor. Her yıl yaklaşık 400 çocuğumuzun katıldığı bu kurslarda sadece yüzme alanında şu ana kadar 6 bine yakın çocuğumuz yüzme öğrendi. Bu da bizim için ayrı bir onur ve gurur kaynağı. Yaz Spor Okulları kapsamında yüzmenin yanı sıra basketbol, futbol, tenis ve voleybol branşlarında gerçekleştiriliyor. Her yıl çocuklarımız, düzenli bir şekilde uzman eğitmenlerimiz tarafından eğitiliyor. Amacımız, çocuklarımızın yaz tatilini keyifli ve eğlenceli geçirmelerini sağlamak. Diğer yandan da fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sportif anlamda olumlu katkılar sağlamaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, kurs sonunda öğrencilere dondurma dağıttı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35