Hedef çifte madalya

Kick boks milli takım formasını kapmak için mücadele eden lise öğrencileri Sevcan Çakırca ve Melek Sarı girdiği müsabakalarda 4 madalya kazandı.Bu sene yapılacak olan Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası için milli takımda ülkemizi temsil...

Hedef çifte madalya

Kick boks milli takım formasını kapmak için mücadele eden lise öğrencileri Sevcan Çakırca ve Melek Sarı girdiği müsabakalarda 4 madalya kazandı.

Bu sene yapılacak olan Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası için milli takımda ülkemizi temsil edecek sporcuların belirlendiği maçlardan birisi olan Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasında Balıkesirli sporcular fırtına gibi esti. 48 ve 50 kg sıkletinde Sevcan Çakırca ve +70 kg sıkletinin de Melek Sarı birer şampiyonluk birer ikincilik madalyası olmak üzere 4 madalya kazandı. Hüma Hatun Mesleki Anadolu Lisesi öğrencisi olan Sevcan Çakırca şampiyonada oynadığı 8 maçın 7’sini kazandı. Haftada 9 antrenman yapan Çakırca, başarısında büyük rol oynayan Antrenörü Ender Yeşilyurt’a teşekkür etti. Kick Boks İl Temsilcisi Ender Yeşilyurt son beş yıldır her sene milli takıma sporcu verdiklerini ve bu sene ise çıtayı zirveye çektiklerini söyleyerek Gençler Dünya Şampiyonasında iki dünya şampiyonluğu madalyasını Balıkesir’e getirmek istediklerini açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35