Ayvalık Kent Konseyi Ve Muhtarlar Belediye Başkanı Gençer İle Buluştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, geçtiğimiz hafta yapılan genel kurul toplantısıyla yeni yönetimini belirleyen Kent Konseyi yönetimi ve ilçedeki mahalle muhtarları Ayvalık Belediyesi’ne ait Paşalimanı Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı...

Ayvalık Kent Konseyi Ve Muhtarlar Belediye Başkanı Gençer İle Buluştu
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, geçtiğimiz hafta yapılan genel kurul toplantısıyla yeni yönetimini belirleyen Kent Konseyi yönetimi ve ilçedeki mahalle muhtarları Ayvalık Belediyesi’ne ait Paşalimanı Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı bir toplantıyla Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile bir araya geldi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Gökay Bacan, Figen Güren, Ahmet Erkal, belediye birim amirleri, muhtarlar ve Kent Konseyi yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli yaptı.
Yeni oluşturulan Kent Konseyi yönetiminin ilçedeki sorunların çözümü noktasında mahalle muhtarları ve belediye yetkilileriyle koordineli olarak çalışmasının önemini vurgulayan Karayelli, “Bu toplantıda Kent Konseyi bünyesinde bir çalışma komisyonu kurmak istiyoruz. Bu komisyonda muhtarlarımızdan bir başkan ve bir başkan yardımcısının yanı sıra her mahalleden bir erkek bir bayan temsilcinin seçilmesini istiyoruz. Bunun dışında önümüzdeki 1-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sanat Günleri etkinliklerine de ilçemizin tüm mahallelerinden katılım sağlanmasını bekliyoruz. Kuşkusuz bu konuda en büyük emek muhtarlarımıza düşecektir. Biz Kent Konseyi olarak ilçemizdeki muhtarlarımızda her konuda koordineli olarak çalışarak ilçemizin sorunlarının çözümüne katkı vermek istiyoruz” dedi.
Oldukça zengin menüden oluşan kahvaltılı toplantıda konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise; göreve geldikleri ilk günden bu yana yaptıkları hizmetlerin yanı sıra önümüzdeki kış mevsimi öncesinde yapılan hazırlıklar hakkında bilgiler verdi.
Muhtarlardan mahallelerdeki eksiklikleri mutlaka belediyeye bildirmelerini isteyen Başkan Gençer, “Geçtiğimiz günlerde Hacıveliler Mahallemizde hayırseverlerimiz ve belediyemizin desteğiyle imece usulü eski bir okulu restore ettirerek mahalle halkının sosyal ve kültürel çalışmalarda kullanılmasını sağladık. Bu bir örnek projeydi. Bu örnek projeyi başta kırsal mahallelerimiz olmak üzere tüm mahallelerimizde yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu.
İlçe merkezinde temizlik açısından bazı sorunların olduğunu kaydeden Başkan Gençer, “Bu sorunların kış ayları içerisinde çözümleyeceğiz. Mesela ilçe merkezinde ev tadilatlarında ortaya çıkan moloz ve çöplerin ev sahipleri tarafından çöplük alanlara götürülmesi için her mahalle muhtarımızın bu vatandaşlarımıza gerekli telkinlerde bulunmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Başka Gençer, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlemeler yaparak meydanından daha görkemli ve daha düzenli bir görünüme kavuşturulması için de önümüzdeki kış ayları sürecinde gereken çalışmaların başlatılacağının müjdesini verdi.
Ayvalık’ta yaz aylarında baş gösteren susuzluk sorununu da değerlendiren Belediye Başkanı Rahmi Gençer, BASKİ ile yapılacak ortaklaşa çalışmalarla bu yıl oldukça az oranda görülen su kesintilerinin tamamen ortadan kaldırılması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne gereken katkıyı vereceklerini belirtti.
Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini kaydeden Başkan Gençer, “Millet olarak nereye gittiğimizi bilemiyoruz. Umarım bu zor dönemden bir an önce çıkar ve aydınlık yarınlara kavuşuruz” dedi.
Sohbet havasında geçen kahvaltılı toplantıda; mahalle muhtarları da tek tek söz alarak mahallelerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini Belediye Başkan Gençer ile paylaştı.
Kahvaltılı toplantının sonunda yapılan değerlendirmede, Ayvalık Kent Konseyi Çalışma Grubu Başkanlığı’na Ayvalık Muhtarlar Derneği Başkanı ve 150 Evler Mahallesi Muhtarı Yener Koşvar, Başkan Yardımcılığına ise Yasin Ataş seçildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35