Söke’de gençler çocuk istismarcılarına idam istedi

Aydın’ın Söke ilçesinde sosyal medyadan iletişim kuran gençler, bir araya gelerek çocuk istismarı ve kadın tecavüzlerine karşı eylem yaptı.Söke’de iki duyarlı genç Damla Akar ve Deniz Kalkan, son dönemde Türkiye’de yaşanan çocuklara...

Söke’de gençler çocuk istismarcılarına idam istedi

Aydın’ın Söke ilçesinde sosyal medyadan iletişim kuran gençler, bir araya gelerek çocuk istismarı ve kadın tecavüzlerine karşı eylem yaptı.

Söke’de iki duyarlı genç Damla Akar ve Deniz Kalkan, son dönemde Türkiye’de yaşanan çocuklara yönelik cinsel istismar haberleri üzerine harekete geçti. Sosyal medya başta olmak üzere iletişim kanallarını kullanan gençler, eylem için buluşma kararı aldı. Gerekli izinlerini alan gençlerin buluşma noktası Söke’nin Cumhuriyet Meydanı oldu. Çocuk istismarı, çocuk ve kadın ölümlerini lanetleyen dövizler hazırlayan gençler, Cumhuriyet Meydanında toplandı.

Gençlerin bir araya gelişi sağlayanlardan Damla Akar; “Ülkemizde yaşanan çocuk istismarı ve ölümlerine dur denmesi lazım. Bizler elimizden geldiği kadarıyla dur diyeceğiz. İlçe Kaymakamımız ve Emniyet Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Bizim vicdanımız rahat etmiyor, vicdanı rahat olanlar otursunlar. Çoğunu tanımadığımız arkadaşlarımıza sosyal medyadan ulaştık. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Çocuklar kendilerini ifade edemezler. Biz büyükleri, abileri, ablaları olarak burada toplandık. Geçtiğimiz günlerde Adana ve Antalya da kan donduran, iğrenç ve dehşet verici haberler karşısında insanlığımızdan utanır hale geldik. Bu insanlığın yüz karası, pislik çukuruna düşmüş çürümüşlerin gün yüzü görmeden yaşamalarına izin verilmeksizin, vakit geçirilmeden idam edilmelerini temenni ediyoruz” dedi.

Eylemleri içe tecavüze uğrayan ve öldürülen çocukların sesi olmaya çalışan gençler, meydandan gelip geçen büyüklerine kendilerine destek olmaları için seslendi. Meydanda eylem yapan gençlerin yanlarından geçenlerin duyarsızlığı zaman zaman eylemci gençleri kızdırdı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35