Didim’e yeni parklar kazandırılıyor

Didim Belediyesi şehrin değişik noktalarına içerisinde oyun alanları, oturma alanları ve çimlendirme çalışmalarının yapılacağı yeni parklar kazandırmaya devam ediyor.Büyükşehir yasasının ardından büyüklüğü 5 dönümün üzerinde...

Didim’e yeni parklar kazandırılıyor
Didim Belediyesi şehrin değişik noktalarına içerisinde oyun alanları, oturma alanları ve çimlendirme çalışmalarının yapılacağı yeni parklar kazandırmaya devam ediyor.
Büyükşehir yasasının ardından büyüklüğü 5 dönümün üzerinde olan parklar Aydın büyükşehir belediyesine geçerken, 5 dönümün altında kalan ve planlarda da var olan park yerleri ilçe belediyelerine devredilirken, bu kapsamda Didim Belediyesi de şehir merkezinde belirlenen ve 5 dönümün altında kalan parkların yapımına tüm hızıyla devam ediyor. “Şehrin her bölgesine eşit hizmet” sloganıyla hizmet üreten Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın talimatıyla Adnan Menderes Bulvarı Kavala Caddesi üzerinde bulvara sıfır yeni park çalışması tüm hızıyla devam ediyor.
Başkan Atabay beraberinde Meclis üyeleriyle birlikte park çalışmalarını yerinde incelerken 2195 m2’lik alan üzerinde kurulacak parkta spor aletleri, çocuk oyun gurubu, büfe ve pergolalı oturma alanları yer alacak.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Adnan Menderes Bulvarı (liman yolu) üzerindeki park çalışmalarının kısa süre önce başladığını ve hızlı şekilde sürdüğünü belirterek “Halkımızın ferah edeceği, rahatça gezip oturabileceği ve vakit geçireceği alanları yaratmak bizlerin görevi; bu noktada şehrin daha önce el atılmamış yerlerine bu tür sosyal alanlar yaratıyoruz. En kısa sürede bu parkı tamamlayıp halkımızın kullanımına açacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35