banner43

Aydın’da Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Hizmetleri Masaya Yatırıldı

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Aydın’da faaliyet gösteren tarımsal danışmanlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlar ile toplantı düzenledi.Yayım ve danışmanlık kalitesinin ve etkinliğinin artırılması amacıyla bu...

Aydın’da Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Hizmetleri Masaya Yatırıldı
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Aydın’da faaliyet gösteren tarımsal danışmanlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlar ile toplantı düzenledi.
Yayım ve danışmanlık kalitesinin ve etkinliğinin artırılması amacıyla bu yıl 3.sü düzenlenen toplantı Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan başkanlığında yapıldı. Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik ve Uygulama Esasları hükümleri doğrultusunda; gerçekleştirilen toplantıya şube müdürleri, il müdürlüğünde görevli iki tarımsal yayım uzmanı, ziraat ve veteriner fakültelerinden birer temsilci, tarımsal amaçlı araştırma enstitülerinden birer temsilci, il ziraat odası başkanlığından bir temsilci, ilde bulunan tarımsal amaçlı kooperatif birliklerinin, yetiştirici birliklerinin, üretici birliklerinin her birinden üye sayısı en fazla olanlardan birer temsilci, ziraat mühendisleri odası ve veteriner hekimleri odasından birer temsilci ve meslek derneği temsilcisinden oluşan İl Teknik Komitesi katıldı.
Toplantıda Aydın’da tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların 2015 yılı çalışmalarının değerlendirilmesi yapılarak, 2015 yılı TYD Desteklemesi çalışmaları ile Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı ve sertifikaların vize işlemlerine yönelik Bakanlık talimatı görüşüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35