Yardım vaadiyle 7 kişiyi dolandırdı

Adana’da maddi durumu çok iyi olmayan 7 kişiyi, ‘Gıda yardımı, kira yardımı, çocuk yardımı ve emekli olmanız için imkan sağlayacağım’ vaatleriyle dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.Alınan...

Yardım vaadiyle 7 kişiyi dolandırdı

Adana’da maddi durumu çok iyi olmayan 7 kişiyi, ‘Gıda yardımı, kira yardımı, çocuk yardımı ve emekli olmanız için imkan sağlayacağım’ vaatleriyle dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, 24 yaşındaki Ozan K., çevresinde maddi durumu çok iyi olmayan 7 kişiyi, "Sizlere gıda yardımı, kira yardımı, çocuk yardımı almanız ve emekli olmanız için imkan yaratacağım" diyerek dolandırdı.

Aradan geçen 1 hafta boyunca herhangi bir yardım alamayan ve Kara’ya ulaşamayan 7 kişi, dolandırıldıklarını anlayıp durumu polise bildirdi. Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Yandol Büro Amirliği ekipleri de yaptığı çalışma sonucu Ozan K.’yi yakaladı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı, önce sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Birimi’ne daha sonra ise adliyeye sevk edildi. Ozan K., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına da tepki gösterdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35