’Uygulama noktasına girmeden nasıl geçeriz’ deyince yakayı ele verdiler

Sivas’ın Kangal ilçesinde kaçak olarak çalışan 8 Afgan işçi ’uygulama noktasına girmeden nasıl geçeriz’ deyince vatandaşların ihbarı üzerine polis ekipleri tarafından yakalandı.Olay, saat 10.00 sıralarında Sivas-Erzincan karayolu...

’Uygulama noktasına girmeden nasıl geçeriz’ deyince yakayı ele verdiler

Sivas’ın Kangal ilçesinde kaçak olarak çalışan 8 Afgan işçi ’uygulama noktasına girmeden nasıl geçeriz’ deyince vatandaşların ihbarı üzerine polis ekipleri tarafından yakalandı.

Olay, saat 10.00 sıralarında Sivas-Erzincan karayolu üzerinde meydana geldi. Yurda kaçak yollarla giren ve Sivas’ın Kangal ilçesinde kaçak olarak saman işinde çalışan 8 Afgan işçi, 44 EJ 833 plakalı kamyonet ile başka bir ilçeye çalışmaya gittikleri sırada yolda gördükleri birine ’uygulama noktasına girmeden nasıl geçeriz’ diye sordu. Durumdan şüphelenen vatandaş polis ekiplerine haber verdi. Bunun üzerine çalışma başlatan polis ekipleri 8 Afgan işçinin içerisinde bulunduğu kamyoneti Soğuk Çermik kavşağında durdurdu. Polis ekipleri kamyoneti ve 8 Afgan işçiyi Sivas-Erzincan karayolundaki uygulama noktasına getirdi. Burada kimlik kontrolü yapılan şahıslar İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Kaçak olarak çalışan Afgan işçiler, emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35