Sivil görevliler trafik denetiminde

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin toplu taşıma araçlarında sivil görevlilerle yürüttüğü denetimler sürüyor.Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2017 yılı hedef planlı trafik denetimleri kapsamında şehir içi ve şehirlerarası...

Sivil görevliler trafik denetiminde

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin toplu taşıma araçlarında sivil görevlilerle yürüttüğü denetimler sürüyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2017 yılı hedef planlı trafik denetimleri kapsamında şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarının sivil trafik polisleri tarafından sürekli denetleniyor. Bu sayede şoförler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunun yoğun şekilde hissettirilerek kural ihlallerinin ve dolayısıyla trafikte can ve mal kayıplarının önlenebileceği belirtiliyor. Tüm il emniyet müdürlüklerine gönderilen bu konudaki talimatlar gereği Ankara’dan hareketle iller arası yolcu taşımacılığı yapan yolcu otobüslerinde sivil denetimler yapılıyor.

Bu kapsamda Ankara’dan Eskişehir’e gelen bir yolcu otobüsüne binen bir sivil personel, yolculuk süresince yapmış olduğu gözlemler sonucu otobüs şoförünün emniyet kemeri kullanmadığını belirledi. Seyahat sonunda otobüs şoförünün sürücü belgesine, Şehirler Arası Otobüs Terminalinde görevli trafik personeli tarağından ilgili kanun maddesine göre para cezası kesildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sivil trafik polislerimiz tarafından planlamalar dahilinde şehirler arası, il, ilçe arası ve şehir içi toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlerimiz kararlılıkla sürdürülmektedir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35