Samsun’da ByLock’tan gözaltına alınan 15 kişi adliye sevk edildi

Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandıkları ileri sürülen 15 kişi polisteki sorgulanmalarının tamamlanmasının ardından...

Samsun’da ByLock’tan gözaltına alınan 15 kişi adliye sevk edildi

Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandıkları ileri sürülen 15 kişi polisteki sorgulanmalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiler.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ/PDY soruşturması ve söz konusu terör örgütü ile mücadele kapsamında 6 gün önce düzenlediği eş zamanlı operasyonda, çoğunluğu özel sektör çalışanı 1’i avukat 15 kişiyi yakalayarak gözaltına almıştı. Örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandıkları ileri sürülen 15 kişi Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğündeki sorgulanmalarının tamamlanmasının ardından bugün Samsun Adliyesine sevk edildiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35