Oyun oynarken perdenin ipi boğazına dolanan 3,5 yaşındaki çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Rize’de evlerinde oyun oynarken boynu perde askısına dolanan 3,5 yaşındaki çocuk yaşam mücadelesi veriyor.Olay merkez Gülbahar mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Erol-Emine Ayaz çiftinin 3,5 yaşındaki oğlu Ahmet Berat, evin...

Oyun oynarken perdenin ipi boğazına dolanan 3,5 yaşındaki çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Rize’de evlerinde oyun oynarken boynu perde askısına dolanan 3,5 yaşındaki çocuk yaşam mücadelesi veriyor.

Olay merkez Gülbahar mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Erol-Emine Ayaz çiftinin 3,5 yaşındaki oğlu Ahmet Berat, evin salonundaki stor perde ile oynamaya başladı. Bir süre sonra perdeyi açma ve kapatmada kullanılan perdenin ipi Ahmet Berat’ın boynuna dolandı. Odaya giren baba Erol Ayaz, ipe asılı kalan oğlunu dolandığı ipten kurtararak, sağlık ekiplerine haber verdi. Bu sırada minik oğluna ilk müdahalede bulunan ve boynuna dolanan ip nedeniyle nefes alamayıp havasız kalan oğluna suni teneffüste bulunarak tekrar nefes almasını sağlayan baba oğlunun hayatta kalmasını sağladı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri de ilk müdahaleyi yaptıktan sonra minik Ahmet Berat’ı Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Burada tedavi altına alınan minik çocuk daha sonra Rize İl Sağlık Müdürlüğünün koordinesiyle Trabzon Havalimanı’ndan ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi. Ayaz’ın tedavisi kaldırıldığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35