Kuyumcuda kavga kamerada

Muğla’nın Marmaris ilçesinde iki kuyumcu arasında satılan bir ürün için tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, silahların çekildiği kavga iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.Olay, ilçeye bağlı İçmeler...

Kuyumcuda kavga kamerada

Muğla’nın Marmaris ilçesinde iki kuyumcu arasında satılan bir ürün için tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, silahların çekildiği kavga iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, ilçeye bağlı İçmeler Mahallesi’nde bir kuyumcuda yaşandı. İddiaya göre, bir kadın müşteri, M.E.C.’nin kuyumcu dükkanından altın kolye ile birlikte ay-yıldız şeklinde kolye ucu aldı. Müşteri az ileride bulunan H.K.’nin sahibi olduğu kuyumcuya giderek aldığı ürünleri kontrol ettirmek istedi. H.K., ürünün altın ve pırlanta olduğunu ama üzerinde ayar damgası olmadığı için bir fiyat söyleyemeyeceğini belirtti. Müşterinin H.K.’nin iş yerine gittiğini duyan M.E.C., yanında 3 şahısla meslektaşının dükkanına gitti. H.K. ile tartışmaya başlayan M.E.C. sattığı ürün yüzünden zarara uğradığını ve meslektaşından zararını karşılamasını istedi. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Tekme tokat birbirine giren kuyumcu esnafı birbirlerini darp etti. Bu sırada M.E.C. ile birlikte gelen şahıslardan biri belinden tabanca çıkarıp H.K.’ye gösterdi. O anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Zanlılar iş yerinden ayrılırken, durum polise bildirildi. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, M.E.C., V.S., S.İ. ve L.A. adlı zanlıları yakaladı. Yapılan aramada, olayda kullanıldığı öne sürülen bir gerçek, ikisi kurusıkı diye tabir edilen ruhsatsız tabancalar ele geçirildi. Savcılığa sevk edilen zanlılardan M.E.C., S.İ. ve L.A. serbest bırakıldı. Üzerinde ’Şakir O.’ adına sahte kimlik ele geçirilen V.S.’nin Batman Asliye Ceza Mahkemesi tarafından, uyuşturucu madde imalatı ve ticareti suçundan hakkında tutuklama kararı bulunduğu ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen V.S. tutuklandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35