Kaçak tarihi esere Jandarma engeli

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, yurtdışından kaçak yollarla Türkiye’ye sokulan ve tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 1 adet mozaik, piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirildi.Türkiye’ye yasak yollardan...

Kaçak tarihi esere Jandarma engeli

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, yurtdışından kaçak yollarla Türkiye’ye sokulan ve tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 1 adet mozaik, piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirildi.

Türkiye’ye yasak yollardan sokularak piyasaya sürülmek istenen kadın motifli tarihi eser, Jandarma ‘ nın çalışmaları sonucu ele geçirildi. M.K. ve H.A.B. isimli şahısların İstanbul Sarıyer’de, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen bir eseri piyasaya sürmek için müşteri aradıkları bilgisi alan Jandarma ekipleri, şüphelilerin kullandığı aracı takibe aldı. Zekeriyaköy Mahallesinde durdurulan aracın bagajında 67x80 santimetre ebatlarında henüz değer biçilemeyen, üzerinde bayan motifi bulunan 1 adet mozaik bulundu. Mozaik, İstanbul Müze Müdürlüğüne teslim edilirken, Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla gözaltına alınan M.K. ve H.A.B. isimli şüpheli şahıslar da adli makamlara sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35