banner43

Hamburg Havalimanı’nda elektrik kesintisi

Almanya’daki Hamburg havalimanında saatlerdir süren elektrik kesintisi nedeniyle seferlerin durduğu, yolcuların duruma büyük tepki gösterdiği belirtildi.Hamburg Havalimanı’nda sabah saat 09.00’da elektriklerin kesildiği, uçak seferlerinin...

Hamburg Havalimanı’nda elektrik kesintisi

Almanya’daki Hamburg havalimanında saatlerdir süren elektrik kesintisi nedeniyle seferlerin durduğu, yolcuların duruma büyük tepki gösterdiği belirtildi.

Hamburg Havalimanı’nda sabah saat 09.00’da elektriklerin kesildiği, uçak seferlerinin iptal edildiği öğrenildi. Mağdur olan yüzlerce yolcunun terminalden çıkarıldığı, havaalanına geliş yollarının da yaşanan kaos nedeniyle trafiğe kapatıldığı ifade edildi. Bazı uçuşların Bremen’e yönlendirildiği öğrenilirken, Türk yolculardan bazıları da “Ey Merkel nerdesin?” diyerek serzenişte bulundu. 40 yıldır turizmcilikle uğraşan ve İstanbul’a uçmak için havalimanına gelen bir yolcu “Hamburg’da ilk kez böyle bir olayla karşılaştım” diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Yolculardan Gül Atalay, havaalanında birkaç saattir beklediğini yetkililer tarafından hiç bilgi verilmediğini söyledi. Saat 9’dan beri havaalanında beklediğini söyleyen Şenay Gemici, yaşanan kaosu anlatarak aktarmalı olarak uçacaklarını belirtti. Saat 9 buçuktan beri terminalde beklediklerini söyleyen Şennur Akbıyık, daha ne kadar bekleyeceklerini henüz bilmediklerini söyledi.

Elektrik kesintisinin nedeninin araştırıldığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35