Ankara itfaiyesi ayağı yağmurluğa takılan kırlangıç için alarma geçti

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bir binanın çatısındaki yağmurluğa tek ayağından takılan kırlangıç için Ankara itfaiyesi kurtarma operasyon düzenledi.Edinilen bilgiye göre, Gölbaşı Bahçelievler Mahallesi 274. Cadde üzerinde bir binanın...

Ankara itfaiyesi ayağı yağmurluğa takılan kırlangıç için alarma geçti

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bir binanın çatısındaki yağmurluğa tek ayağından takılan kırlangıç için Ankara itfaiyesi kurtarma operasyon düzenledi.

Edinilen bilgiye göre, Gölbaşı Bahçelievler Mahallesi 274. Cadde üzerinde bir binanın çatısındaki yağmurluğa tek ayağından takılı kırlangıcın çırpındığını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, kırlangıcı takılı olan yerden kurtarmak için çalışma başlattı. Yangın merdiveni yardımı ile kırlangıç kuşuna yaklaşan itfaiye eri, tek ayağından iplere ve tellere takılı kaldığı yerden kuşu kurtarırken, geceden beri orada olduğu anlaşılan kırlangıcın çok fazla çırpınmasından ve artık canının yanmasından dolayı öldüğü, itfaiye erinin de kurtardığında gagasından kan geldiği öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35