Almanya’da Yahudilere karşı işlenen suçlarda artış kaydedildi

Almanya’da Yahudilere karşı işlenen nefret suçlarında artış kaydedildi. Federal Hükümet, 2017 yılında Yahudilere dönük bin 453 nefret suçunun işlendiğini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre, Almanya’da her gün dört antisemitist...

Almanya’da Yahudilere karşı işlenen suçlarda artış kaydedildi

Almanya’da Yahudilere karşı işlenen nefret suçlarında artış kaydedildi. Federal Hükümet, 2017 yılında Yahudilere dönük bin 453 nefret suçunun işlendiğini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre, Almanya’da her gün dört antisemitist suç işlendiği, işlenen suçların yüzde 95’inin, Alman aşırı ırkçılar tarafından yapıldığı tespit edildi.

Almanya’da 2017 yılında yaşanılan ve polisin raporlarında geçen Yahudilere karşı saldırıların 28’inin bedensel saldırı, 160’ının maddi hasarlı saldırı, 4’ünün öldürmeye teşebbüs, 19’unun zorlama ve tehdit, 200’den fazlasının da propaganda saldırısı olduğu kaydedildi. Kaydedilen 900’ün üzerindeki suçlarda ise sosyal medya aracılığıyla nefret suçlarını kapsadığı belirtildi. Almanya’da yaşanan antisemitist suçların raporlara yansıyandan daha çok olduğu tahmin ediliyor. Yahudi düşmanlığındaki artışı değerlendiren uzmanlar, ırkçı partilerin oylarının artışını gerekçe olarak gösterdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35