Adana’da "10 numara" operasyon

Adana’da bir iş yerine düzenlenen operasyonda varil ve tanklar içerisinde 4 bin 300 litre ’10 numara yağ’ ele geçirildi.Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez...

Adana’da "10 numara" operasyon

Adana’da bir iş yerine düzenlenen operasyonda varil ve tanklar içerisinde 4 bin 300 litre ’10 numara yağ’ ele geçirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Sarıhamzalı Mahallesi’ndeki bir iş yerinde ’10 numara yağ’ üretilerek, piyasa sürülmek istendiği istihbaratı üzerine; söz konusu adrese şok bir baskın gerçekleştirdi. Operasyonda işyeri sahibi Kudbettin Kahrıman gözaltına alınırken, yapılan aramalarda da varil ve tanklar içinde muhafaza edilen 4 bin 300 litre ’10 numara yağ’ ele geçirildi.

Başta otobüs ve kamyon sürücüleri olmak üzere bazı firmalar tarafından tercih edilen ’10 numara yağ’ atık yağlardan üretiliyor. Bu yağlar, atık motor yağı, tüketilmiş bitkisel yağlarla hidrolik yağlardan, yanık ve işlenmemiş ham yağları da kapsayabiliyor. Toplanan bu yağların içine inceltici ve hızlı yanmayı sağlayan kimyasallar ekleniyor. Soluel, ksilen, white sprite ve solvent gibi maddeler atık yağla karışınca yanıcı özelliği olan ’10 numara yağ’ elde ediliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35