Korkuteli ilçesinde bin 200 fidanı toprakla buluştu

Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Akyar Mahallesi Belenler mevkiinde bin 200 Sedir fidanı toprakla buluştu.Fidan dikimi törenine Korkuteli Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız,...

Korkuteli ilçesinde bin 200 fidanı toprakla buluştu

Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Akyar Mahallesi Belenler mevkiinde bin 200 Sedir fidanı toprakla buluştu.

Fidan dikimi törenine Korkuteli Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, Orman İşletme Müdürü Hülya Güney, öğrenciler katıldı. Akyar Mahallesi Belenler mevkiinde 10 dönümlük alan üzerinde gerçekleştirilen fidan dikme törenine Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, Osman Önal İlkokulu ve Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. Fidan dikme töreninde Korkuteli Orman İşletme Müdürü Hülya Güney, “Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlığı yapılan ve Mahkeme kararı ile alınan ve ormana kazandırılan bu sahayı fidanla buluşturmaktır. Bulunduğumuz saha 10 dönümlük bir alana sahip olup bin adet sedir fidanını toplu olarak tören ile toprakla buluşması sağladık. Ormanı diktiğimiz kadar korumak, yaşatmak daha da önemli. Ormanı dikmek, korumak yaşatmak hepimizin boynumuzun borcu. Biz o inançla yaşıyoruz daha nice geleceklere gölgesinde konaklayabileceğimiz ağaçlar bırakmalıyız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35