Konyaaltı’nda ATM Parkı ve Kapalı Semt Pazarı Projeleri hazır

Konyaaltı Belediyesi, Öğretmenevleri Mahallesi’nde Kapalı Semt Pazarı; Uncu Ali Parkı içersinde ise ATM Parkı yapımı için projeleri tamamlandı.Konyaaltı Belediyesi, modern kent yapısının bir parçası haline gelen kapalı semt pazarı sayısını...

Konyaaltı’nda ATM Parkı ve Kapalı Semt Pazarı Projeleri hazır
Konyaaltı Belediyesi, Öğretmenevleri Mahallesi’nde Kapalı Semt Pazarı; Uncu Ali Parkı içersinde ise ATM Parkı yapımı için projeleri tamamlandı.
Konyaaltı Belediyesi, modern kent yapısının bir parçası haline gelen kapalı semt pazarı sayısını artırıyor. İlçe genelinde 5 adet kapalı semt pazarı inşa eden Konyaaltı Belediyesi, 6.sı için proje çalışmalarını tamamladı.
Öğretmenevleri’ne kapalı semt pazarı
Geçtiğimiz aylarda Öğretmenevleri Mahallesi’nde kurulan pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kapalı semt pazarının startını verdiklerini söyledi. Başkan Böcek, Çarşamba günleri kurulacak olan Öğretmeneveleri Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nın proje hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti. Başkan Böcek, 2 bin 780 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Kapalı Semt Pazarı içersinde zabıta hizmet binası, bay bayan ve engelli vatandaşlar için tuvaletler ve çay ocağının da yer alacağını kaydetti.
Başkan Muhittin Böcek, tüm bunlarla birlikte basketbol, voleybol ve tenis gibi spor faaliyetleri içinde uygun olarak planlan Kapalı Semt Pazarı’nın bu yıl içinde tamamlanıp hizmete açılacağını söyledi.
ATM parkının ikincisi Uncu Ali Parkına
ATM Parkı Projesi’yle Türkiye’de bir ilke imza atan Konyaaltı Belediyesi, birçok yerel yönetime örnek olan bu projenin ikincisi için kolları sıvadı. Konyaaltı Belediyesi, Uncalı Caddesi üzerinde yer alan Uncu Ali Parkı içersine inşa edilecek olan ATM Parkı’nın ikincisi için proje çalışmalarını tamamladı. 13 farklı bankaya ait para makinesinin yer aldığı ATM Parkı’nda yaşlı ve engelli vatandaşların da kullanımına uygun kaldırım ve otoparkta buluyor. Projenin bu yıl içinde tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu projenin diğer birçok yerel yönetimler tarafından da örnek alındığını söyledi. Farklı bankalara ait ATM’lerin şehrin gelişi güzel yerlerinde konuşlandırılmasını hem güvenlik hem de görüntü kirliliği açısından sakıncalı gördüklerini dile getiren Başkan Böcek, uygulamaya koydukları proje ile bu ATM’leri belli bir alanda topladıklarını kaydetti. Vatandaşa, kullanım açısından da son derece kolaylık sağlayan ATM Parkı’nın ikincisinin yapımı için ihale sürecini başlattıklarını söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35