banner43

Büyükşehir’den Alanya’ya Yeni Yatırımlar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Tüm Ilçe Belediye Başkanları Ile Uyum Içinde çalıştıklarını Söyledi

Büyükşehir’den Alanya’ya Yeni Yatırımlar
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’ya, Alanya Belediyesi ile işbirliğinde bir hizmet binası ve kültür merkezi kazandırmak istediklerini söyledi.
Antalya’ya hizmet etmek için tüm ilçe belediye başkanları ile uyum içinde çalışmaya özen gösterdiklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Ben kavga etmem. Benim üslubumda kavga yok. İstişare var, çözüm var. Belediyecilik mazeret makamı değil, çözüm makamı. Sorunları çözmek için herkese elimizi uzatıyorum” dedi.
Türel, geçmiş dönemde Antalya’da iki CHP’li belediye başkanı anlaşamadığı için 5 yıl boyunca açılamayan Batı Çevre Yolu’nu Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte açtıklarını söyledi. Muhittin Böcek’e teşekkür eden Başkan Türel, yolun devamını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte çalışarak açacaklarını belirtti.
İşbirliğine en güzel örneklerden birinin de Kırcami olduğunu ifade eden Türel, “Kırcami planı kanayan yaraydı. Kangren haline dönüşmüştü. Ümit Uysal başkanla oturduk. Günlerce beraber çalıştık. Biz olmadığımızda ekiplerimiz çalıştı. Şimdi bir yargı süreci var, iki başkan da takip ediyoruz. Yargıdaki gelişmelere göre bazı düzeltmeler yapılması gerekiyor. Bununla ilgili düzeltmeleri beraber imzalayarak meclisten geçirdik” diye konuştu.
ALANYA KAZANSIN
Alanya’da da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile çok iyi diyaloglarının olduğunu aktaran Türel, karşılıklı iş birliği ile çok önemli eserler kazandırmak istediklerini belirti. Türel, Alanya Arıtma Tesisi’nin etrafındaki alana kendilerinin hizmet binası yapmak istediğini, hemen yanında da Alanya Belediyesi’nin Kültür Merkezi projesinin olduğunu belirtti. Başkan Türel, “Alanya’da Adem Murat Yücel başkanla bir çok kez konuştum. Arıtma tesisi Alanya’nın içinde kaldı. Bu tesisin artık burada daha uzun süreli kalabilmesi mümkün değil. Alanya en büyük ilçelerimizden bir tanesi. Alanya’ya Büyükşehir olarak bir hizmet binası yapmak istiyoruz. Bu arıtmanın etrafında boş bir alan var. Başkanımızın da bir kültür merkezi projesi varmış. Bunun da yapılması Alanya için bir kazançtır ve kendisini destekliyorum. 12 dönümlük bir alanda kültür merkezini Sayın Başkan ziyadesiyle yapabilir. Geriye talan 9 dönümlük alana da biz hizmet binası yapmak istiyoruz. Alanya kazansın istiyoruz” şeklinde konuştu.
Alanya’ya Alanyalılara çok daha iyi hizmet edebilmek için bir hizmet binası yapacaklarını kaydeden Türel, iş birliği içinde her iki projenin de hayata geçirilebileceğini belirtti. Başkan Menderes Türel, “Hayır derse yargıya başvurmaktan başka çaremiz yok. Diyeceğiz ki buralar geçmişte arıtmaydı. Büyükşehir’in yetkisinde olması gereken yerler. Yargı marifetiyle alan kullanma yetkisini almaya çalışacağız. Yargı marifetiyle bunu aldığımızda ne olacak, Alanya Belediyesi kültür merkezi yapma hakkını kaybetmiş olacak. Gel anlaşalım diyoruz. Alanya kazansın diyoruz. Başkan hayır derse, o zaman yargının kestiği parmak acımaz. Bir cevap almadık ama olumlu bir cevapla dönmesini bekliyorum” diye konuştu.
VAHŞİ DEPOLAMA AYIBI TARİH OLACAK
Alanya’yla birlikte Antalya’nın 6 noktasına katı atık toplama konusunda yeni tesisler kurulacağını belirten Başkan Türel, “Çöpten enerji, gübre dolgu malzemesi gibi bir takım geri dönüşümü sağlayacak projeleri Antalya merkezde ve Alanya’da kısa bir süre içerisinde kazandırmayı düşünüyoruz. Hatta Alanya’da bizim göreve başlamamızdan önce yapılmış bir ihale var. Bu ihaleyi yürütebilme şansımız hukuken var mıdır yok mudur bunu değerlendiriyoruz. Ama olmazsa yenisine derhal çıkacağız. Ve böylelikle Antalya’nın 6 bölgesinde atık çevirim tesisleri veya aktarma istasyonları kurarak vahşi depolama gibi bir ayıptan Antalya’yı kurtarmamız gerekiyor. Adı bile ürkütücü vahşi bir iş, vahşi depolama diyoruz. Antalya’yı inşallah bu işten görev dönemimiz içerisinde kurtarmış oluruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35