Başkan Türel, Hacı adaylarını uğurladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’dan kutsal topraklara giden Hacı kafilesini yolcu etti.Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan bin 220 Hacı adayı için Antalya Havalimanı’nda...

Başkan Türel, Hacı adaylarını uğurladı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’dan kutsal topraklara giden Hacı kafilesini yolcu etti.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan bin 220 Hacı adayı için Antalya Havalimanı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Vali Yardımcısı Mestan Yayman, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, İl Müftüsü Osman Artan, Hacı adayları ve aileleri katıldı. Törende konuşan Başkan Menderes Türel, “Çocukluğumuzun en güzel hatıraları arasında, Hacca giden büyüklerimizi uğurlamak ve döndüklerinde de karşılama ziyaretlerine gitmek yer alırdı. Hacılarımızın ellerini büyük bir inanç ve saygıyla öper ve biraz zemzem suyu içmeye can atardık. Bugün de Belediye Başkanı olarak sizleri uğurlarken, çocukluğumdaki aynı heyecanı duyuyorum” diye konuştu.
Kutsal topraklara kutlu yolculuk
Uğurlama töreninde hacı adaylarına tek tek hayırlı yolculuk dileyen Başkan Türel, bu yıl Antalya’dan bin 220 vatandaşın Hac farizasını yerine getirdiğini belirterek, “Ne mutlu ki, annelerimiz ve bacılarımız da erkekler kadar, hatta daha fazla sayıda gidiyor. Allah’ın izniyle, Peygamber Efendimizin doğup büyüdüğü mübarek topraklara, kıblemize, Kabe’mize, kutlu bir yolculuk yapacaksınız. O mübarek havayı teneffüs edeceksiniz, en güzel namazları kılacaksınız” dedi.
Allah dualarınızı kabul etsin
Türkiye’nin, 15 Temmuz gibi ağır darbeler ve ihanetler yaşadığını belirten Başkan Türel, “Çok şükür Devletimiz ve milletimiz bütün bu musibetlerin üstesinden geliyor. Bu kadar badirenin atlatılması ancak sizlerin duasıyla mümkün olacak. Yedi düvele karşı, hainlere ve tanklara karşı en büyük gücümüz iman dolu kalplerin duasıdır. İnşallah bugüne kadar yaptığınız gibi, mübarek topraklarda ve Kabe’de de dualarınızla vatanımıza, milletimize şefaat edeceksiniz, kol kanat gereceksiniz. Allah bu mübarek yolculuğunuzu hayır etsin, dualarınızı kabul etsin.”
Ülkemizin duaya ihtiyacı var
İl Müftüsü Osman Artan da hacı adaylarından Türkiye için bol bol dua isteyerek, “Ülkemizin duaya çok ihtiyacı var. 15 Temmuz’dan sonra Kabe-i Muazzama’da Arafat’ta yapılan duaların ayrı bir anlamı var, ayrı bir yeri var. Onun için, hacı adaylarımız oraya vardıklarında ülkemiz için memleketimiz için Antalya’mız için çalışan idarecilerimiz için dualarını eksik etmesin. Çünkü bizim birliğe, beraberliğe kardeşliğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.
Duygusal anlar yaşandı
Duygu dolu anların yaşandığı uğurlama töreninde Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, tarafından hacı adayları için özel olarak hazırlanan tespih, eşarp, seccade, takke ve havludan oluşan çeşitli hediyeler verildi. Başkan Türel, hacı adaylarının ellerini öpüp hayırlı yolculuklar diledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35