BAİB, Fruit Logistica fuarına katıldı

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Fruit Logistica Fuarı’nda Batı Akdeniz’in yaş sebze meyve ürünlerini tanıttı.BAİB, bölge ihracatının artması, ihraç ürünlerinin tanınırlığının...

BAİB, Fruit Logistica fuarına katıldı

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Fruit Logistica Fuarı’nda Batı Akdeniz’in yaş sebze meyve ürünlerini tanıttı.

BAİB, bölge ihracatının artması, ihraç ürünlerinin tanınırlığının yükseltilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. BAİB, bu çerçevede 7 ila 9 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Fruit Logistica Fuarı’na katıldı. Yaş meyve sebze alanında dünyanın en önemli fuarları arasında gösterilen ve bu yıl 26. kez düzenlenen Fruit Logistica’da Batı Akdeniz’in ihracata yönelik yaş sebze meyve ürünleri tanıtıldı.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, “Alman tedarikçilerin yanı sıra Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen tedarikçi firmalar, Türkiye pavilyonu içerisinde bulunan BAİB standını ziyaret ederek, ürünler ve firmalar hakkında bilgi aldı. Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ve Berlin Ticaret Başmüşaviri Mehmet Azgın da BAİB standını ziyaret etti. BAİB, yıl boyunca güçlü olduğu pazarlarda etkinliğini artırmak, alternatif pazarlarda da fuarlara katılarak, bölge ihracatının artması için çalışmalar yapmaya devam edecek” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35