Alanya’da 6 arıtma tesisi ve 30 terfi istasyonu çalışmaya başladı

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde 6 arıtma tesisi ve 30 terfi istasyonu sorunsuz çalışmaya başladı.Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün Alanya’daki 6 arıtma tesisi ve 30 terfi istasyonu sorunsuz çalışmaya başladı....

Alanya’da 6 arıtma tesisi ve 30 terfi istasyonu çalışmaya başladı
Antalya’nın Alanya ilçesi’nde 6 arıtma tesisi ve 30 terfi istasyonu sorunsuz çalışmaya başladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün Alanya’daki 6 arıtma tesisi ve 30 terfi istasyonu sorunsuz çalışmaya başladı. Alanya’daki bazı arıtmalarda yaşanan sorunlar ASAT’ın yaptığı yatırımlarla ortadan kaldırıldı. Bütün arıtma tesislerinin bakımı ve araç gereç bakımından donanımı sağlanırken, terfi istasyonlarının tamamı da elden geçirildi. Arıtmaların ve terfi istasyonlarının periyodik bakımları sürekli yapılırken, Konaklı Terfi İstasyonu, Konaklı Arıtması ve Oba Terfi İstasyonuna 10 yeni motor takıldı. Yeni motorlarla birlikte hem terfi istasyonları hem de arıtma tesisleri daha da verimli çalışmaya başladı.
Bütün tesisler modernize edildi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Büyükşehir Yasası’nın hayata geçirilmesiyle birlikte 2014 yılında Alanya’da birçok alanda sıkıntıların yaşandığı bir geçiş dönemini hep birlikte yaşadık. Sorunları ortadan kaldırmak için Büyükşehir’in tüm birimleri Alanya’da gece gündüz çalıştı. Alt yapıda sorunları gidermek için ASAT Genel Müdürlüğü çok önemli yatırımları Alanya’ya getirdi. Yapılan yatırımlarla birlikte bir dönem sorun olan arıtma tesisleri ve terfi istasyonları tamamen modernize edildi. 2015 ve 2016’da bu anlamda çok ciddi bir sorun yaşanmadı. İhtiyaç duyulan her türlü yatırım bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Alanya’ya yapılacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35