Mamak’ta yaralar sarılıyor

Aşırı yağışlardan olumsuz olarak etkilenen Mamak’ta Lalahan, Ortaköy, Gökçeyurt’ta yaralar sarılıyor.Hayatı olumsuz yönde etkileyen sağanak yağıştan mağdur olan vatandaşların mağduriyetini gidermek için Mamak Belediyesi hummalı...

Mamak’ta yaralar sarılıyor

Aşırı yağışlardan olumsuz olarak etkilenen Mamak’ta Lalahan, Ortaköy, Gökçeyurt’ta yaralar sarılıyor.

Hayatı olumsuz yönde etkileyen sağanak yağıştan mağdur olan vatandaşların mağduriyetini gidermek için Mamak Belediyesi hummalı bir çalışma yürütüyor.

Meydana gelen sel felaketinin ardından Ankara Vali Yardımcısı ve Mamak Kaymakam Vekili Süleyman Hürrem Aksoy ve Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım yaşanan doğal afetin verdiği zararı yerinde inceledi. Su baskınına neden olan sağanak yağışın ardından temizlik çalışmalarının başlatıldığını ifade eden Aksoy, büyük bir afetle karşılaştıklarını ve can kaybı olmadığı için teselli bulduklarını söyledi.

Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için hasar tespitleri yapıldığını ifade eden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım, “Mamak Belediyesi olarak bölgede temizlik seferberliği başlattık. Cadde ve sokaklar selin ardından oluşan çamur ve pislikten arındırılıyor. Afetin yaralarının biran önce sarılması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35