Gezici kütüphane Mamak’a geliyor

Ankara Valiliği İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü Ve Mamak Belediyesi İşbirliğinde Gezici Kütüphane Mamak’a Geliyor. Proje Kapsamında Gezici Kütüphane Vatandaşlara Hem Basılı Bilgi Kaynaklarına Ulaşma İmkani Hem De Elektronik Ortamda Sunulan Bilgilere Erişim Fırsatı Sunacak.

Gezici kütüphane Mamak’a geliyor

Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mamak Belediyesi işbirliğinde Gezici Kütüphane Mamak’a geliyor.

Proje kapsamında gezici kütüphane vatandaşlara hem basılı bilgi kaynaklarına ulaşma imkanı hem de elektronik ortamda sunulan bilgilere erişim fırsatı sunacak. Bünyesinde 3 bin 400’den fazla kitap ve dört adet bilgisayar barındıran gezici kütüphanenin ilk durağı ise 10 Ekim Perşembe günü Abidinpaşa Aile Merkezi önü olacak. Bir ay boyunca Mamak sokaklarında gezecek olan Gezici Kütüphane’den kitap temin etmek için ise kimlik bilgileriyle üye olmak yeterli.

Vatandaşımızın ayağına kütüphane götürüyoruz

Kitap sevgisini aşılamak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Kütüphanelerin amacı herkesin bilgiye ulaşımını sağlamaktır. Bizlerde vatandaşın ayağına kütüphaneyi götürüyoruz. Tüm hemşehrilerimizi gezici kütüphanemizde keyifli ve bilgi dolu zaman geçirmeye bekliyoruz” dedi. 7’den 70’e herkese hitap edecek Gezici Kütüphane’nin hizmet vereceği yerler ise şöyle;

Abidinpaşa Aile Merkezi 10-11 Ekim

Laika Akbilek Aile Merkezi 12-14 Ekim

Lalahan Aile Merkezi 15-16 Ekim

Necip Fazıl Aile Merkezi 17-18 Ekim

Neşet Ertaş Aile Merkezi 19-21 Ekim

Zübeyde Hanım Aile Merkezi 22-23 Ekim

Mamak Kapalı Spor Salonu 24-25 Ekim

Gökçeyurt Köyü 26-28 Ekim

Ortaköy Mahallesi 30-31 Ekim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35