banner43

Ağrı İHH ihtiyaç sahibi ailelere gıda dağıttı

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Doğubayazıt ilçesinde 100 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda kolileri dağıttı.Ramazan ayının ilk gününden itibaren Ağrı merkezdeki 18 mahalle ve 7 ilçesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan kumanyası...

Ağrı İHH ihtiyaç sahibi ailelere gıda dağıttı

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Doğubayazıt ilçesinde 100 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda kolileri dağıttı.

Ramazan ayının ilk gününden itibaren Ağrı merkezdeki 18 mahalle ve 7 ilçesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan kumanyası dağıtan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Doğubayazıt ilçesinde de daha önce tespit edilmiş olan 100 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye de gıda kolileri yardımında bulundu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin; “Bu yıl yine İHH olarak dünyanın birçok yerine hayırsever halkımızın bağışlarından oluşan Ramazan Gıda kolilerini muhtaç ve mazlum coğrafyalara ulaştırıyoruz bu kapsamda Ramazan ayı boyunca ülkemizin 81 ilinde aynı faaliyet yürütülüyor. Bizler Ramazan paylaşmanın tam vakti Merhameti ve kardeşliği hissetmenin en güzel vakti olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla aynı faaliyetleri şehrimizde de Ağrı İHH Derneği olarak yürütüyoruz İnşallah bizim de bu 2018 Ramazan ayındaki hedefimiz Ağrı Merkez ve ilçelerinde 1500 aileye Ramazan gıda kolileri ulaştırmak olacaktır. Buradan bütün hayırsever kardeşlerimize bir çağrıda bulunuyoruz onlar da Yetim ve ihtiyaç sahibi bir aileye 100 TL karşılığında gıda kolisi bağışlayabilirler. Çünkü Ramazan merhamet ikliminin yaşandığı en güzel vakitlerdir. Dolayısyla hepimiz merhameti hissetmek Ramazan’ın bereketinden faydalanmak gibi güzel bir gayretin içinde olmalıyız ki Rabbimizin bu mübarek ayda indirdiği Kur’an’a göre yaşayalım. Bu vesile ile Ramazan ayının ülkemize milletimize ve bütün İslam alemine birlik beraberlik ve huzur gibi büyük hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz. Tüm bağışçılarımızdan Allah razı olsun” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35