banner43

Turizmcilere malzeme yardımı

Adıyaman’da hazırlanan bir proje kapsamında 6 pansiyona malzeme yardımı yapıldı.Karl Dorner Müzesi ve Ev Pansiyonculuğunun Geliştirilmesi projesi kapsamında 6 pansiyona malzeme yardımı yapıldı. Pansiyonlarda ihtiyaç analizi yapıldı. Pansiyonlarda...

Turizmcilere malzeme yardımı

Adıyaman’da hazırlanan bir proje kapsamında 6 pansiyona malzeme yardımı yapıldı.

Karl Dorner Müzesi ve Ev Pansiyonculuğunun Geliştirilmesi projesi kapsamında 6 pansiyona malzeme yardımı yapıldı. Pansiyonlarda ihtiyaç analizi yapıldı. Pansiyonlarda ki 18 oda bastan sona tefriş edildi. Pansiyonlara 88 adet televizyon ve 88 adet mini bar dağıtıldı.

Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, projenin üç bileşenin olduğunu belirterek, “Karl Dorner Müzesi ve Ev Pansiyonculuğunun Geliştirilmesi projesinin üç bileşeni var. Bunlardan birincisi ev pansiyonculuğu ve yabancı dil eğitimi, ikincisi Nemrut Dağına yakin pansiyonlara malzeme yardımı, üçüncüsü ise Karl Dorner Müzesi adında tematik bir müze yapılmasıdır. İlik iki bileşeni gerçekleştiriyoruz. Diğeri için çalışmalarımız sürüyor. Proje GAP İdaresi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35