Kahta’da sağlıklı yaşam bilgilendirmesi yapıldı

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü personeli tarafından vatandaşa sağlıklı yaşam konulu bilgilendirme broşürü ve kitabı dağıtıldı.Kahta Toplum Sağlığı Müdürlüğü ekipleri vatandaşları sağlıklı...

Kahta’da sağlıklı yaşam bilgilendirmesi yapıldı
Adıyaman’ın Kahta İlçesinde İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü personeli tarafından vatandaşa sağlıklı yaşam konulu bilgilendirme broşürü ve kitabı dağıtıldı.
Kahta Toplum Sağlığı Müdürlüğü ekipleri vatandaşları sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.
Girne Mahallesi Mustafa Kemal Caddesinde kurulan sağlıklı yaşam aracı ile vatandaşlara Bruselloz, Kene Bulaşan Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi, Dumansız Hava Sahası broşürleri ile çocuklara yönelik sağlıkla ilgili sağlıklı yaşa boyama kitabı verildi.
Aynı zamanda gebelere yönelik Bebeğim Yolda Ben Hazırım adlı bilgilendirme kitabı dağıtıldı. Dağıtılan broşürlerde vatandaşlara kanser tarama, obezite, sağlıklı beslenme önerileri ve diyabetle yaşam konuları hakkında bilgi veriyor.
Toplum Sağlığı Müdürlüğü personelleri ayrıca vatandaşların kendilerine sordukları sağlıkla ilgili çeşitli soruları da cevaplandırarak onlara teşhis ve tedavileri için doğru hekimlere yönlendirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35