İş yerlerinde korona virüs denetimi

TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN YENİ TİP KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGINI İLE ETKİLİ BİR ŞEKİLDE MÜCADELE ETMEK VE ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER KAPSAMINDA VALİLİK TARAFINDAN İL MERKEZİNDE 45 KİŞİLİK BİR BİLGİLENDİRME VE DENETİM EKİBİ OLUŞTURULDU.

İş yerlerinde korona virüs denetimi

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile etkili bir şekilde mücadele etmek ve alınması gereken tedbirler kapsamında Valilik tarafından il merkezinde 45 kişilik bir bilgilendirme ve denetim ekibi oluşturuldu.

Denetimlere başlayan ekipler, il merkezindeki başta bugün hizmete başlayan işyerleri olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, bakkal, market, manav, fırın, eczane ve gıda üretimi yapan işletmelerde denetimlere devam ederken, aynı zamanda işletme sahibi ve personellerine korona virüs tedbirlerinin yer aldığı bilgilendirme broşürlerini dağıtıyor. Ekipler, özellikle yaptıkları denetimlerde sosyal mesafeye ve maske-eldiven kullanımına dikkat edilmesi, çalışanların ve müşterilerin ürünlere asgari düzeyde temas etmeleri ve işyerlerinde hijyen kurallarına uyulması konularında hem bilgilendirme hem de uyarılarda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35