ADYÜ FM Test Yayınına Başladı

Adıyaman Üniversitesi, Yapılan Etkinlikleri Ve Bilimsel Çalişmalari Kamuoyu İle Paylaşmak, Şehrin Ve Üniversitenin Sosyal Ve Kültürel Hayatına Katkı Sağlamak Amacıyla Adyü Fm (95.3) Kuruldu.

ADYÜ FM Test Yayınına Başladı
Adıyaman Üniversitesi, yapılan etkinlikleri ve bilimsel çalışmaları kamuoyu ile paylaşmak, şehrin ve Üniversitenin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlamak amacıyla ADYÜ FM (95.3) kuruldu.
Üniversite Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nün çalışmaları sonucunda kurulan ADYÜ FM (95.3) Üniversitemiz ile kamuoyu arasında köprü görevi görecek. Üniversitede ortaya koyulan yenilikleri, yapılan çalışmaları, bilimsel etkinlikleri kamuoyuna aktararak Üniversitenin sesi olacak olan ADYÜ FM (95.3) diğer taraftan da Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü’ne kayıt yaptıran öğrenciler için staj ve kendilerini geliştirecekleri bir alan oluşturacak.
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü medyanın gücüne değinerek radyonun hayırlı olması dileğinde bulundu. Prof. Dr. Gönüllü, “Günümüz dünyasında medya kamu ve özel kuruluşların olmazsa olmazıdır. Adıyaman Üniversitesi olarak önce Web TV’mizi kurduk ve programlarımızı, yeniliklerimizi kamuoyu ile paylaşmaya başladık. Şimdi de radyomuz test yayınına başladı. Radyomuzla Adıyamanlı hemşerilerimizin arabasına, evine ve iş yerine misafir olacağız. Yaptığımız kültür ve sanat içerikli yayınlarla onlara derdimizi, Üniversitemizi ve Adıyaman’ımızı anlatacağız. Yaptığımız yayınlarla Adıyaman kültür ve sosyal hayatına katkı sunacağız. Radyomuz Üniversitemize, Adıyaman’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35