Adıyaman Üniversitesinde Yeşil Oda

Adıyaman Üniversitesi ile Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından üniversite kampüsü içerisinde Yeşil Oda açılışı yapıldı.Adıyaman Üniversitesi ile Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından üniversite...

Adıyaman Üniversitesinde Yeşil Oda

Adıyaman Üniversitesi ile Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından üniversite kampüsü içerisinde Yeşil Oda açılışı yapıldı.

Adıyaman Üniversitesi ile Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından üniversite kampusu içerisine açılan Yeşil Odanın açılış törenine Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz, Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, üniversite öğrencileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Yapılan açılış sonrası konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Talha Gönüllü, “Kurulan Yeşilay Cemiyetimiz geleceğimizi korumak adına bir çok faaliyetler yapıyor. Bugünümüzü ve geleceğimizi korumak adına faaliyetler gerçekleştiriyorlar. Tabi biz üniversitemizde Yeşilay Cemiyetimizle beraber iş birliliği içerisinde öğrenci kulübümüzü oluşturduk. Birçok öğrencimiz bu kulübümüzün üyesi ve yıl içerisinde birçok etkinlikler yapıyorlar farkındalık oluşturmaya gayret gösteriyorlar. Tabi bu farkındalıklar için yapılacak hizmetleri kalıcı hale getirmek için bugün burada Yeşil Oda dediğimiz bir mekanı oluşturduk ve açtık” dedi.

Daha sonra konuşan Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz ise, “Bizim aslında çok mühim gördüğümüz konu gençlik meselesi, çünkü toplumlarda bağımlılık en çok gençleri vuruyor. Ve gençlere vurulması toplumun geleceğe ilişkinde çok büyük riskler barındırıyor. Biz genç bir nüfusuz tabi bu genç nüfusumuz bizim için bir avantaj gibi gözükse de eğer biz bu genç nüfusa sahip çıkamasak onları bağımlılık gibi onların verimliliklerini ortadan kaldıran bazı risklere maruz bırakırsak bu bizim için sorun görülüyor. Burada en önemli kurumlar üniversiteler aslında. Bizler her üniversiteye genç Yeşilay kulüpleri kuruyoruz. Kulüpler vasıtasıyla da üniversitelerde çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Bugüne kadar 90 üniversitede bu kulüplerimiz aktif olarak çalışıyor. Bugün ilk defa burada yeşil oda diye tanımladığımız bir yerin açılışını yapıyoruz. Buradaki temel amaç gençleri bir birine olumlu olarak etkilemesi ve bu tür zararlı alışkanlıklara bulaşmasının önüne geçilmesi” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Adıyaman Üniversitesi Öğrencisi ve Yeşilay Kulübü Üyesi Ayşe Taşçı ise, “Burada gönüllü gençlerimiz duracak biz açacağız, biz kapatacağız. Böyle bir mekanın açılması bizleri oldukça sevindirdi” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35