Özden: "Ekonomide Durgunluk Varsa Medyayla İlişkilerinizi Geliştirin"

İletişim Uzmanı Esra Özden, ekonominin durağanlaştığı dönemde şirketlerin medyayla iletişim çalışmalarına hız vermesi gerektiğini söyledi.Adana 5 Ocak Rotary Kulübü’nün üyelerine ‘İş Dünyasında Medya İlişkileri’ konulu sunum...

Özden: "Ekonomide Durgunluk Varsa Medyayla İlişkilerinizi Geliştirin"
İletişim Uzmanı Esra Özden, ekonominin durağanlaştığı dönemde şirketlerin medyayla iletişim çalışmalarına hız vermesi gerektiğini söyledi.
Adana 5 Ocak Rotary Kulübü’nün üyelerine ‘İş Dünyasında Medya İlişkileri’ konulu sunum yapan Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İletişim Uzmanı Esra Özden, medya planlamadan basın bülteni yazımına, medya takipten sosyal medyaya konu başlıklarında davetlilere bilgi verdi. Özden konuşmasında, ekonominin durağanlaştığı dönemde şirketlerin medyayla iletişim çalışmalarına hız vermesi gerektiğini söyledi. Tüketiciden finans kuruluşlarına kadar her mecraya en etkin mesajın medya aracılığıyla verilebileceğini belirten Özden, “İçerisinde bulunduğumuz dönemde medyadan uzak kalmayın. Medyayla doğru kuracağınız iletişim, pazar payı artışından ürün gelişimine şirketinize yeni pencereler açar” dedi.
KRİZ KAPIYA DAYANMADAN
Medya ile iş dünyası ilişkileri kapsamında birçok şirketin kriz kapıya dayandığında bilgilenme ihtiyacı duyduğunu belirten Özden, “Oysa medyayla ilişkiler sürekli yürütmek zorunda olduğunuz proaktif bir faaliyettir” dedi. Arzu edilmeyen bir imajdan kurtulmak ya da istenen bir imaja bürünmek için medyayla iletişime ihtiyaç duyulduğunu anlatan Özden şunları söyledi:
“Ne üretiyorsanız, hangi hizmeti sunuyorsanız, hangi sektördeyseniz fark etmez. Medyayla sağlıklı ve etkin iletişime ihtiyacınız var. Önceliği bulunduğunuz lokasyondaki yerel medya yöneticilerine, ulusal medyanın temsilcilerine vermek üzere medyadan dostlar edinin. Şirketiniz, üretiminiz ve hizmetlerinizle ilgili net ve doğru bilgiler verin. Başarılı şirketlere bakın, bunlar medyayla doğru iletişim kurmuş, kol kola yürümeyi başarmış firmalar olduğunu görürsünüz.”
SEKTÖRÜNÜZÜ TAKİP EDİN
Konuşmasında medya takibinin önemine de dikkat çeken Özden, “Tüketici davranışlarını, sektörünüzdeki gelişmeleri, rakiplerinizi, ihaleleri takip edebileceğiniz en etkin mecra medya. Başta şirket yönetiminiz olmak üzere pazarlama biriminden Ar-Ge’ye kadar, ekibinize medya takibi konusunda yardımcı olun” diye konuştu. 5 Ocak Rotary Kulübü üyelerinin hazır bulunduğu etkinlikte Dönem Başkanı Funda Sökün, Esra Özden’e ‘Onur Belgesi’ takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35